У 2021 році виробництво молока в країні, за даними Держстату, скоротилося порівняно з 2020-м майже на 6% / фото ua.depositphotos.com

Депутатська група "Партія "За майбутнє" у Верховній Раді закликатиме колег якнайшвидше розглянути й затвердити проект закону № 5297 "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо стимулювання виробництва молока. На переконання депутатів групи, ухвалення законопроекту дозволить подолати негативну тенденцію зменшення виробництва молока в Україні.

Читайте такожВ Україні за 2021 рік значно зросло сільгоспвиробництво: які області потрапили у топ

Як зазначає офіційна сторінка партії у Facebook, ініціатор проєкту народний депутат Сергій Лабазюк (група "Партія "За майбутнє") нагадав, що в 2021 році виробництво молока в країні, за даними Держстату, скоротилося порівняно з 2020-м майже на 6%. Скорочення зафіксоване як у сільгосппідприємствах, так і в домашніх господарствах. І в останніх воно було набагато болючішим — 8,2%.

"Але найгірше — маємо сталу тенденцію. Бо позаминулого року виробництво теж скоротилося на 4,2% в цілому та на 6,2% — у домашніх господарствах. Цю тенденцію ми маємо рішуче переламати. І зробити це вже нинішнього року. Рішення проблеми є — воно напрацьоване членами групи "Партія "За майбутнє" та представниками інших фракцій і груп та зареєстроване у Верховній Раді. Це зміни до закону "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо стимулювання виробництва молока. Ми наполягатимемо, щоб парламент не затягував із розглядом та ухваленням цього надважливого проєкту. Адже під лежачий камінь вода не потече. Молочні ріки — тим більше", — зазначив Сергій Лабазюк.

Законопроект № 5297 "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо стимулювання виробництва молока був уперше зареєстрований у парламенті в березні минулого року. Згодом проект був доопрацьований за участі представників різних фракцій та груп і поданий повторно в грудні минулого року.

Законопроект передбачає затвердження окремого виду додаткової державної підтримки для виробників молока. Їм пропонується надавати бюджетну дотацію за кожну 1 тонну молока в заліковій вазі залежно від виду сільськогосподарського товаровиробника та якості продукції. Дотації зможуть отримати як великі сільгосппідприємства, у власності яких перебувають від 50 корів, так і сільгоспкооперативи, малі фермерські господарства, у тому числі сімейні, так і фізособи, у тому числі самозайняті. Причому державна грошова допомога має видаватися напряму, без посередників.