Ілюстрація REUTERS

Голова партії «Слуга народу», перший заступник голови фракції «СН» Олександр Корнієнко вважає, що розгляд законопроекту щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму не на часі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив на брифінгу, коментуючи ініціативу народних депутатів з фракції «Слуга народу» Олени Лис і Георгія Мазурашу.

За словами Корнієнка, такий законопроект «не варто брати в активну роботу», бо він є «дуже дискусійний».

Відео дня

Читайте такожВ Уганді хочуть ввести смертну кару за гомосексуалізм

Він нагадав, що Україна має зобов'язання перед міжнародними партнерами, і додав, що йдеться «навіть не про зобов'язання, а про ті ідеї, які пропонуються, - треба переглянути його (законопроект - УНІАН) на ймовірну дискримінаційність». «Бо коли щось забороняється, то завжди є ризик того, що робиться щось неправильно», - вважає перший заступник голови фракції.

Він зауважив, що це законодавча ініціатива депутатів-мажоритарників, а на засіданні фракції вона ще не обговорювалась.

Водночас Корнієнко переконаний, що на сьогодні «такі законопроекти треба відкладати подалі». «Обговорювати їх тоді, коли ми визначимося із нагальними економічними питаннями, проведемо податкову амністію, вирішимо, що робити з податком на вивезений капітал, вирішимо, що робити з бюджетом на наступний рік», - сказав він і додав: «Бо у нас завжди грандіозні плани, як витрачати кошти, але треба зрозуміти, де їх взяти...».

На його думку, восени парламенту треба виходити «на конструктивну роботу у тих питаннях, які реально хвилюють кожного в суспільстві - економіка, як виходити з кризи, як виходити з епідемії...».

Як повідомляв кореспондент УНІАН, авторами проекту закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму» (№3917) є народні депутати з фракції «Слуга народу» Олена Лис і Георгій Мазурашу. Законопроектом пропонується Кодекс про адміністративні правопорушення доповнити новою статтею 180-2. Нею передбачається, що пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров'я моральний чи духовний стан та розвиток людини, тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн) та накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн).

Публічна пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров'я, моральний чи духовний стан та розвиток людини, яка виражається в публічній демонстрації способу життя осіб, які мають одностатеві сексуальні стосунки чи ідентифікують себе зі статтю, протилежною біологічній, їх орієнтації та поведінки, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 тис. грн).

Пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров'я, моральний чи духовний стан та розвиток людини, службовою чи посадовою особою, а також сприяння такій пропаганді, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 тис. грн).