Парад у День незалежності України відвідають десятки іноземних гостей / фото УНІАН

Воєнний парад у День Незалежності України відвідають десятки іноземних гостей.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив під час онлайн-брифінгу.

Глава МЗС сказав, що у Києві 23-24 серпня на усіх заходах з нагоди 30-ої річниці Незалежності України очікується безпрецедентно велика присутність іноземних гостей найвищого рівня - від глав держав та урядів, голів парламентів до членів урядів.

Читайте такожРумунія готова відправити військових у Київ на парад до Дня Незалежності України

"На параді з нагоди Дня Незалежності України так само будуть присутні десятки міжнародних гостей. Це буде знак підтримки України, а також знак поваги до Збройних сил України, які героїчно сім років протистоять набагато потужнішій машині російської армії і російській гібридній війні, яка ведеться проти України", - наголосив Кулеба.

Також глава МЗС нагадав, що 23 серпня вперше відбудеться київський саміт перших леді та джентльменів.

"Це ініціатива першої леді України Олени Зеленської, яку ми у Міністерстві закордонних справ радо підтримали, тому що давно настав час продемонструвати потужність м'якої сили перших леді та джентльменів в усьому світі для змін наших суспільств і наших країн на краще. Це буде перший такий захід, організований в Європі, і, в принципі, практично в усьому світі. Це дуже амбітна задача, але ми не боїмося амбітних задач", - сказав Кулеба.

Міністр додав, що цей саміт стане регулярним.

"Я переконаний, що з року в рік він приваблюватиме усе більшу кількість учасників", - сказав Кулеба.

День незалежності України

В даний час 28 держав і міжнародних організацій підтвердили участь у саміті Кримської платформи, яка відбудеться 23 серпня в Києві. У саміті Кримської платформи очікується участь всіх провідних держав-партнерів України Європи та Північної Америки.