Олександр Краєв пояснив, чому Ллойд Остін особисто приїхав до України / фото REUTERS

Візит глави Пентагону Ллойда Остіна до Києва 20 листопада має дипломатичний характер. Він покликаний показати, що попри проблеми в політичному істеблішменті США, держава продовжить підтримувати Україну. 

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Еспресо" експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв. За його словами,  Остіну необхідно провести особисті консультації на найвищому рівні.

"Основною метою візиту Остіна до Києва є узгодження наших потреб, поки Палата представників США розглядає бюджет на наступний рік. Настають вирішальні місяці, коли Україні й Ізраїлю потрібно виправляти ситуацію на фронті, потрібно показати себе на полі бою. Візит очільника Пентагону має дипломатичний характер. Показати, що попри проблеми, пов'язані з виборами в США і потенціальною зміною підходу до України, Америка продовжить допомагати Україні", – пояснив він.

Експерт наголосив, що Остін здійснив особистий візит для того, щоб показати  рівень відносин між Україною й США. Крім того, міністру оборони США необхідно бути в контакті з керівництвом кожного напрямку ЗСУ та Міноборони України.

"Очільнику Пентагону необхідно провести особисті консультації. З Остіном приїхала команда стратегів, яка займається допомогою і плануванням. Їм потрібно на найвищому рівні обговорити подальшу програму і подальшу стратегію ЗСУ", – вважає Краєв. 

Візит Ллойда Остіна в Україну: що відомо

Вранці 20 листопада міністр оброни США Ллойд Остін прибув до Києва для зустрічі з українськими лідерами. Очільник Пентагону зауважив, що мета візиту – донести, що Америка продовжить стояти на боці Україні у її боротьбі з російською агресією. 

Згодом у Пентагоні уточнили, що Остін має намір обговорити забезпечення українських військ на зимовий період та захист від російських загроз у майбутньому. Серед іншого, очікувалося, що він обговорить з українським керівництвом стратегічний вектор майбутнього розвитку українських військових сил.

Глава Пентагону вже встиг зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським. ЗМІ повідомляють, що Остін запевнив, що США продовжать підтримувати Україну, попри зростання опору республіканців у Конгресі. 

Вас також можуть зацікавити новини: