Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

Вчені з'ясували, що тривалий сон у вихідні знижує ризик розвитку діабету

Дослідники з'ясували, що дві ночі тривалого сну, характерні для вихідних, знижують ризик розвитку діабету другого типу, пов'язаний з недосипами в робочі дні.

сон / uchealth.com
Після 4-х ночей недостатнього сну ризик розвитку діабету в піддослідних збільшився на 16% / uchealth.com

Для дослідження були відібрані 19 здорових молодих людей, передає "Газета.ру". У першому випадку їм було дозволено проводити в ліжку вісім з половиною годин протягом чотирьох ночей. У другому випадку ті ж добровольці були позбавлені довгого сну: їм дозволялося спати лише чотири з половиною години протягом чотирьох ночей поспіль. Згодом їм було дозволено надолужити згаяне і протягом двох ночей спати приблизно по десять годин. Потім дослідники визначали чутливість випробовуваних до інсуліну (один з показників ризику розвитку діабету).

Американські вчені з'ясували, що наші предки спали менше за нас

Після чотирьох ночей недостатнього сну ризик розвитку діабету в піддослідних збільшився на 16%. Однак після двох ночей тривалого сну чутливість до інсуліну і ризик розвитку діабету поверталися до значень, відповідних діб з нормальним рівнем сну. Автори дослідження запевняють: це означає, що довгий сон у вихідні корисний для здоров'я і знижує ризик розвитку діабету другого типу.

Примітно, що нещодавно було опубліковано дослідження, яке свідчить про небезпеку довгого сну на вихідних. На думку вчених із США, така звичка загрожує збільшеним ризиком розвитку діабету, ожиріння і хвороб серця і судин.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку