Вівторок,
27 червня 2017
Наші спільноти

NASA показало знімок "роз'їденої місцевості" Плутона

Вчені на знімках, зроблених станцією New Horizons, помітили "роз'їдену місцевість" Плутона.

NASA/JHUAPL/SwRI
NASA/JHUAPL/SwRI

Регіон отримав неофіційну назву "Землі Венери" і являє собою унікальний для карликової планети Сонячної системи ландшафт. Про це повідомляє Лента.ру з посиланням на NASA.

"Земля Венери" складається з рівнин у формі багатокутних блоків, розділених один від одного темними каналами шириною 3-4 кілометри. На місцевості також присутні ударні кратери діаметром до 25 кілометрів. Це вказує на давнє походження території.

NASA опублікувало знімок кратерів Плутона, що  "світяться"

Вчені досі не бачили таких структур на планетах Сонячної системи. Найбільш схожими на них є каньйони лабіринту Ночі на Марсі. На Червоній планеті вони виникли в результаті тектонічних процесів (розтягування і розтріскування поверхні небесного тіла).

NASA/JHUAPL/SwRI
Земля Венери складається з рівнин у формі багатокутних блоків / NASA/JHUAPL/SwRI

На Плутоні канали могли утворитися в результаті аналогічних процесів. Долини, що розділяють блоки, могли з плином часу розширитися через переміщення азотного льоду або його сублімації (перехід матерії з твердої фази в газоподібну).

NASA показало знімок "гігантського павука" на Плутоні

На представленому NASA зображенні на нижньому малюнку показані багаті метановим льодом території (відмічені фіолетовим кольором). Метан в твердому стані чутливий до сублімації в умовах Плутона.

Представлене NASA зображення зроблено науковим інструментом MVIC (Multispectral Visible Imaging Camera) на відстані 33,9 тисячі кілометрів від Плутона за 45 хвилин до мінімального зближення з карликовою планетою. Роздільна здатність зображення становить 680 метрів на піксель.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку