Вчені довели поліпшення пам'яті при електричній стимуляції мозку

08:53, 29 липня 2016
521 0

Нейробіологи з США та Швейцарії довели, що електрична стимуляція мозку під час сну може поліпшити робочу пам'ять людини і сприяти лікуванню неврологічних і психічних розладів.

Фото: Glenn Asakawa / ZUMA / Globallookpress.com

Вчені проаналізували вплив tACS (transcranial alternating current stimulation - транскраніальної стимуляції змінним струмом) під час сну на робочу пам'ять людини, передає Lenta.ru. Проведений під контролем фахівців такий вплив, на думку авторів, здатний поліпшити робочу пам'ять людини.

Читайте такожУ мозку людини виявили сто раніше невідомих областей

Електрична стимуляція впливає, на думку вчених, на сигма-ритми головного мозку людини, реєстровані електроенцефалографією. З таким типом електричної активності головного мозку нейробіологи пов'язують систематизацію і зберігання отриманої людиною перед сном інформації, а також подальше вилучення і використання спогадів.

У ході експериментів під час сну стимулювався головний мозок 16 здорових чоловіків. До цього учасників експериментів просили запам'ятати певну інформацію - пару слів-асоціацій і сукупність моторних рухів (натискання пальцем). Протягом однієї ночі головний мозок учасників стимулювався методом tACS, на наступну добу учасники отримували фіктивну стимуляцію (плацебо).

Щоранку випробовувані проходили стандартні тести, що дозволяють відстежити зміни в ступені засвоєння отриманої раніше інформації. Вчені не виявили прогресу в запам'ятовуванні слів-асоціацій, але помітили істотне поліпшення відтворення (після tACS порівняно з плацебо) моторних рухів.

Вчені вважають, що проведене ними дослідження виявиться корисним для профілактики і лікування пов'язаних з пам'яттю захворювань, зокрема, шизофренії і хвороби Альцгеймера. Раніше ці ж фахівці вивчили вплив електростимуляції головного мозку на альфа-ритми і творчу активність.

Метод tACS являє собою неінвазивний спосіб стимуляції головного мозку за допомогою пари електродів. Один з них встановлюється на потиличну частину черепної коробки, а інший - на шиї або верхній частині голови. Площа другого електрода втричі більша першого, на який подається змінна напруга від 5 до 15 вольт. Перед процедурою, що проводиться під контролем фахівців, поверхня шкіри змочується сольовим розчином.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter