Зонд NASA зробив забір грунту з астероїда Бенну / фото NASA

Зонд NASA OSIRIS-Rex підлетів до навколоземного астероїда Бенну і акуратно зробив забір грунту з його поверхні для відправки зразків на Землю.

Про успішне виконання чотирирічної місії повідомили в NASA. Онлайн-трансляція операції велася на каналі NASA.

Диктор трансляції NASA повідомив:"Забір зразків відбувся".

Читайте такожNASA вдалося зняти спалах наднової (відео)

Частина зонда, яка торкнулася поверхні астероїда-спеціальна триметрова штанга. На його кінці закріплений барабан, що нагадує повітряний фільтр автомобіля. У момент торкання з балона подався під високим тиском азот, який підняв вгору грунт і окремі камені з поверхні.

За 10 секунд пристрій повинен був зібрати близько 60 грам речовини. 

Місія OSIRIS-Rex на астероїд Бенну: що відомо

Місія OSIRIS-Rex (Origins Spectral Interpretation Resource Identification Security Regolith Explorer) вартістю в мільярд доларів була запущена ще в 2016 році, апарат зробив гравітаційний маневр навколо Землі рік по тому, і в 2018 році досяг своєї мети – астероїда Бенну, який обертається навколо Сонця з періодом 1,2 земних року.

Зразки астероїда повинні повернутися на Землю тільки через три роки — 23 вересня 2023-го.

«Бенну, ймовірно, багатий на органічні молекули, які складаються з ланцюжків вуглецю, пов'язаних з атомами кисню, водню та інших елементів, з яких складаються всі відомі живі істоти. Крім вуглецю, у Бенну може бути ще один важливий для життя компонент - вода, що міститься в мінералах, з яких складається астероїд», - пояснили в NASA.

Місія OSIRIS-REx повинна надати вченим нові дані про формування Сонячної системи, а також виявити потенційні сліди життя у інших місцях.

Бенну - це щебеневий астероїд, який складається з пухких частин. Астрономи вперше помітили Бенну в 1999-му і визначили, що його діаметр - близько 580 метрів, а період обертання навколо Сонця - 1,2 земних роки.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram