Китай вперше зібрав зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця / колаж УНІАН, фото pixabay.com, CNSA

Нова космічна місія КНР, яка отримала назву "‎Чан'е-6",‎ завершилась успіхом: у вівторок, 25 червня, модуль зонда "Чан'е-6" доставив на Землю зразки ґрунту, зібрані на зворотному боку Місяця. Про це повідомляє портал Space.com

Зонд "Чан'е-6" запустили 3 травня 2024 року за допомогою ракети-носія "Чанчжен-5". Апарат здійснив посадку у кратері Аполлон, розташованому в районі Південного полюса природного супутника Землі. Загалом місія тривала 53 дні.

Посадковий модуль "Чан'е-6" зібрав близько 2 кг місячного матеріалу за допомогою бортових інструментів. Зараз вчені з нетерпінням чекають на можливість ближче поглянути на ці зразки. 

Відео дня

На думку експертів, матеріалі можуть допомогти відповісти на деякі питання щодо історії ранньої Сонячної системи.

Як Китай досліджує Місяць

"Чан'е-6" – не перша китайська місія на супутник Землі. У листопаді 2020-го КНР запустила "Чан'е-5" – ще одну автоматичну міжпланетну станцію, створену в рамках безпілотної місії дослідження Місяця.

Першого грудня того ж року "Чан'е-5" успішно прилунився і почав збирати зразки із поверхні супутника. 16 грудня вони були успішно доставлені на Землю.

Ці місії є лише початком дослідження Китаєм природного супутника Землі: на думку західних експертів, у доступному для огляду майбутньому КНР може заснувати власну базу на Місяці і захопити найбільш перспективні родовища з ресурсами.  

Вас також можуть зацікавити новини: