этот материал доступен на русском

КС визнав неконституційним обов’язкове е-декларування для активістів

20:33, 06 червня 2019
Суспільство
575 1
Ілюстрація / REUTERS

Конституційний суд України визнав неконституційною положення законодавства щодо подання електронних декларацій активістами, які борються з корупцією.

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у Facebook, яка на заклик коаліції громадських організацій ще у червні минулого року направила до КС подання щодо неконституційності окремих положень законів «Про запобігання корупції» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».

"Вітаю сьогоднішнє рішення Конституційного Суду України щодо неконституційності е-декларування для активістів", - наголосила Денісова.

"Вважаю, що необхідність подання електронних декларації про майновий стан робить громадянське суспільство, яке має відігравати роль органу контролю влади, залежним від неї", - додала вона.

На переконання омбудсмена, антикорупційні обмеження мають бути передбачені лише для чиновників.

"Поширення цих зобов'язань на фізичних осіб суперечать конституційним правам та принципу верховенства права в частині порушення правової визначеності", - додала вона.

Читайте такожЗаконопроект президента про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення зареєстровано у Раді

Як повідомляв УНІАН, 23 березня 2017 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», згідно з яким представники антикорупційних громадських організацій, експерти та інші особи, які прямо або опосередковано отримують фінансування з коштів міжнародної технічної допомоги, зобов'язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Ухвалення закону викликало значний суспільний і міжнародний резонанс, низка представництв іноземних держав в Україні назвали «кроком назад» поправки до закону про е-декларування.

22 березня 2018 року Верховна Рада відмовилася розглядати три законопроекти, що скасовують або переносять термін подання е-декларацій представниками громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter