Мітингувальники тримають плакати: «Рожкова = ганьба», «Рожкову на нари» та інші / фото: УНІАН

Мітингарі заявляють, що через зміцнення гривні до 24 грн/$1 найбільші металургійні підприємства країни перебувають на межі зупинки, а кілька десятків тисяч людей можуть залишитися без робочих місць. Тому основна їх вимога до НБУ – повернути курс на рівень 27 грн за долар США. Також вони вимагають звільнити та притягнути до кримінальної відповідальності першого заступника глави НБУ Катерину Рожкову, вважаючи, що саме вона відповідальна за валютні спекуляції та корупцію в Нацбанку.

Мітингувальники тримають плакати «Рожкова = ганьба», «Рожкову на нари» і т. д. В даний момент кільком десяткам робочим вдалося прорватися всередину будівлі НБУ. Почалася сутичка, на місці поліція намагається витіснити протестувальників. Інцидент журналісти зафіксували на фото і відео.

Фото: УНІАН

Як повідомляє інформаційний портал «Стопкор», до акції сьогодні приєдналися українські «жовті жилети» – представники металургійних підприємств з Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей. Серед них – Запорізький завод «Феросплав», «Нікопольський завод», «Марганецький ГЗК», «Покровський ГЗК», «Дніпроазот» та інші.

Відео дня

Протестувальники стверджують, що сьогодні підприємства, на яких вони працюють, практично на межі зупинки. Скорочений обсяг продукції удвічі, люди працюють не повний тиждень за частину заробітної плати. Тому вони вийшли під будівлю Нацбанку з вимогою не допустити валютні спекуляції із «здешевлення долара», оскільки продукція їх заводів йде в основному на експорт.

Фото: УНІАН

Акція також проходить за підтримки понад 10 громадських організацій, які вже тривалий час відстоюють права звичайних громадян і відомі своєю діяльністю в Україні. Деякі з них безпосередньо постраждали від корупційних схем в держустанові.

Фото: УНІАН