REUTERS

Майже половина опитаних громадян України - 45,3% - вважають конфлікт на Донбасі російською агресією проти України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження громадської думки, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року, які були представлені на прес-конференції.

Читайте такожДень Збройних сил: опубліковано цікаві факти про українську армію

Зокрема, респондентів попросили визначити конфлікт на Донбасі.

Так, 45,3% вважають, що це російська агресія проти України, з використанням місцевих бойовиків.

При цьому, 17,4% вважають, що це внутрішній конфлікт в Україні, де одну зі сторін підтримує Росія, 12,9% - це війна Росії із Заходом на території України, 11,7% - це суто внутрішній громадянський конфлікт в Україні, а 1,8% - обирають інші варіанти. Ще 10,9% не змогли відповісти.

Також респондентів запитали, що на їхню думку є основною метою російського вторгнення на Донбас.

Так, 30,2% вважають, що мета РФ полягала у підкоренні Української держави і включення її до сфери російського впливу, 17,7% - приєднання до РФ південних і східних областей України, 9,8% - використання засобів зовнішньої агресії для зміцнення владного режиму Кремля і приборкання внутрішньої російської опозиції, 9,2% - захист російськомовного населення, 7,6% - подолання наслідків розпаду СРСР та визнання Росії могутньою світовою державою. Ще 3% обирають інші варіанти, а 22,6% не змогли відповісти.

*** Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної республіки Крим, у Донецькій і Луганській областях – лише на контрольованих урядом територіях. В результаті польового етапу було зібрано 2 тис. 41 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram