этот материал доступен на русском

В Офісі генпрокурора ініціюють створення повноцінного інституту ювенальної юстиції

11:50, 12 лютого 2020
Суспільство
579 0
Кількість дітей, які стали жертвами злочинів, сягнула 6 тис. \ УНІАН

В Офісі генерального прокурора ініціюють створення повноцінної системи ювенальної юстиції в Україні, яка б охоплювала і дітей-правопорушників, і дітей-жертв або свідків.

Читайте такожВикрав і вивіз до Дніпра 5-річну дитину: патрульні затримали п’яного хулігана (фото)

Як повідомили у прес-службі відомства, про це йшлося на тематичній зустрічі заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова з керівництвом Національної поліції.

Мамедов уточнив, що мова йде про чітку спеціалізацію в цій особливій сфері: усі сторони процесу повинні мати спецстатус - прокурори, слідчі, судді, адвокати і працівники соціальної сфери.

«Ми всі повинні розуміти специфіку роботи з неповнолітніми. Необхідно враховувати дитячу психологію та дитяче сприйняття, а підходи на всіх етапах повинні відрізнятися від тих, які існують у роботі з повнолітніми злочинцями та потерпілими. І, найголовніше, якщо мова йде про дитину-жертву, то ми всі повинні мінімізувати стресові ситуації, тому що навіть судовий процес може стати стресом, іноді й невиправним», - зауважив він.

Крім того, поінформували в Офісі генпрокурора, учасники зустрічі обговорили можливість запровадження нових підходів щодо допиту постраждалих дітей та свідків за принципом «одного разу». Це принцип американського Children's Justice Centre: допит дитини може проводитися лише один раз, однією стороною процесу – слідчим суддею або слідчим, на одному етапі – досудового розслідування.

Серед іншого на зустрічі порушили питання розробки нових підходів виявлення злочинів в кіберпросторі: сексуального насильства, шантажу, булінгу, реалізації наркотичних засобів та алкоголю.

За даними Офісу генпрокурора, у 2019 році в Україні було зареєстровано близько 12 тис. кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, у яких конфлікт з законом, та дітей, постраждалих від насильницьких дій. Кількість дітей, які стали жертвами злочинів, сягнула 6 тис. осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter