этот материал доступен на русском

Ярославський дав $3 мільйони на боротьбу з коронавірусом: "Це час, коли потрібно думати не тільки про себе"

17:21, 17 березня 2020
Суспільство
2153 0
false

У Харкові завершилося перше засідання першого в Україні антикризового штабу під головуванням Олександра Ярославського, власника і президента групи DCH.

На зустріч у готелі Kharkiv Palace 5*, що належить бізнесменові, прибули харківський мер Геннадій Кернес і губернатор Харківщини Олексій Кучер. Місцевим журналістам вдалося зняти збір учасників наради.

Приблизно через годину представники ЗМІ змогли поставити питання членам антикризового штабу.

«Олександр Ярославський керує штабом, його основна місія – організувати наповнення бюджету цього фонду всім необхідним. Це маски, це тест-системи, це апарати штучного дихання. Ми тільки що з Олександром і Геннадієм Кернесом обговорили питання залучення інших бізнесменів», - повідомив голова обладміністрації Харківської області Олексій Кучер. Окремо він сказав журналістам Харків Times, що після вчорашньої, 16 березня, зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками українського бізнесу Ярославський «умовно закріплений за Харковом».

Геннадій Кернес підкреслив, що: «Є ініціатива Олександра Ярославського, щоб ми могли забезпечити можливості регіональної медицини для захисту жителів області, міста Харкова від короновірусу. Для цього ми створили цей штаб і запрошуємо бізнесменів, які володіють якимись можливостями, брати участь у цій ініціативі. Ми зобов'язуємося зробити все можливе, у нас є Ярославський як прапор, є наші можливості – і у губернатора, і в мене як у харківського міського голови, щоб люди, особливо старшого покоління, відчули турботу про себе». Мер також анонсував проведення в цей четвер наради харківської влади і бізнесу з метою залучення підприємців до боротьби з епідемією.

У свою чергу, Олександр Ярославський, сказав: «Харківщина завжди вирізнялася згуртованістю. У нас був колись виклик Євро-2012, ми всі згуртувалися і провели цей захід на найвищому рівні. Зараз ситуація дещо складніша. Але треба просто згадати, що ти харків'янин, слобожанщанин, залізти в кишеню глибше і витягнути звідти побільше». Бізнесмен підтвердив, що його друг, власник компанії Alibaba, Джек МА виділив Україні тест-системи на 1 млн. чол. загальною вартістю $80 млн., і в Китай за ними полетить президентський борт. Ярославський підкреслив, що тести на 200 тис. чол. залишаться на Харківщині, і розповів про свої фінансові вкладення в подолання кризи: «На національну програму, яку вчора озвучив президент, - на медицину, на людей старшого віку - я дав вчора $2 млн. І сьогодні на харківську регіональну програму виділив ще $1 млн. Треба буде більше, дам більше. Це час, коли потрібно думати не тільки про себе». Окремо він закликав своїх колег-бізнесменів «не тільки зі сльозами на очах згадувати, як вони люблять Харків і Слобожанщину. А засунути руку в кишеню до манжет, і від душі дати рідного регіону. Прізвища всі відомі, обов'язково опублікуємо, хто дав, хто не дав. Гроші ми зберемо точно. Харківщина не залишиться без медичного обладнання та матеріалів, а пенсіонери не залишаться без уваги».

На завершення брифінгу Олександр Ярославський подякував харківському меру і губернатору за співпрацю і сказав, що вони «моментально долучилися». «Завдання це нам по плечу, ми його вирішимо, як вирішували всі до цього», - резюмував він.

Антикризовий штаб зараз займається збором інформації про потреби медичних закладів регіону, щоб оцінити загальний обсяг необхідного фінансування, оскільки на сьогодні відома лише кількість соціально вразливих груп населення і приблизні витрати на забезпечення їх продовольчими наборами. Штаб буде регулярно надавати звіти про свою діяльність в розрізі джерел фінансування і статей витрат.

В Україні це перший приклад роботи антикризового штабу, що підтвердив журналістам Олексій Кучер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter