Середа,
20 вересня 2017
Наші спільноти

Гаазький трибунал прийняв на розгляд доповідь про військові злочини РФ на Донбасі - ЗМІ

Доповідь депутата польського Сейму Малгожати Госєвської про військові злочини на Донбасі прийняли на розгляд в Міжнародному суді в Гаазі.

малгожата госевская / gazeta.pl
Доповідь прийняли на розгляд в Гаазі / gazeta.pl

Документ може лягти в основу Трибуналу по Донбасу — на його створенні наполягає Україна і деякі європейські країни, пише Новая газета.

Вперше доповідь була опублікована ще в кінці минулого року. Втім, увагу привернув тільки зараз — у зв'язку з інтересом, виявленим в Гаазі.

У доповіді Малгожата Госєвська описує зустрічі із свідками страт і жертвами тортур, зустрічі записувалися під час її поїздок по Донбасу в 2014 році.

Доповідь на 157 сторінках, містить, зокрема, «розстрільні накази», підписані особисто екс-головкомом «армії Новоросії» Ігорем Стрєлковим-Гіркіним.

Справжність «розстрільних наказів» побічно підтверджував і сам Стрєлков-Гіркін — в інтерв'ю у травні 2014 року він заявив про розстріл Дмитра Славова і Миколи Лук'янова «за мародерство, озброєний грабіж, викрадення людини, залишення бойових позицій».

Доповідь про військові злочини РФ на Донбасі передали до Гааги

Як повідомлялося, доповідь "Російські військові злочини в Східній Україні в 2014 році" польський депутат Малгожата Госєвська опублікувала 18 грудня 2015 року.

Документ, створений за підтримки волонтерів, стосується дій російських солдатів і проросійських бойовиків на території Східної України. Крім того, в тексті згадуються кілька подій, що відбулися в Криму і в Росії, куди вивозили полонених.

Складено Рапорт на базі більше 60 інтерв'ю, які польські експерти провели з полоненими. Мова йде про такі злочини, як позбавлення волі, фізичні та психічні тортури, пограбування і вбивства. Частина матеріалів вражає своєю шокуючою жорстокістю.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку