До кінця року кожен другий кредит в українських банках стане проблемним?

14:30, 29 вересня 2010
Суспільство
1659 0

Прогноз Standard & Poor’s

За прогнозами міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s, частка проблемних кредитів у портфелі українських банків до кінця 2010 року становитиме 50%.

Про це в коментарі УНІАН повідомила рейтинговий аналітик Standard & Poor’s Марія МАЛЮКОВА.

«Ми оцінюємо рівень проблемних кредитів в українській банківській системі на рівні 50% кредитного портфеля на кінець 2010 року», – сказала вона.

При цьому М.МАЛЮКОВА зазначила, що визначення рейтинговим агентством проблемних кредитів досить широке й включає, крім прострочених, реструктуризовані кредити, а також кредити компаніям, пов`язаним із проблемними компаніями.

Водночас М.МАЛЮКОВА підкреслила, що за останні півроку ситуація з проблемною заборгованістю українських банків критично не змінилася. За її словами, темпи зростання прострочених кредитів поступово знижуються, разом із тим, велика частина прострочених кредитів переходить у розряд реструктуризованих.

«Загалом намічається тенденція стабілізації зростання проблемних кредитів на тлі покращення макроекономічної ситуації в Україні. Пік поганих боргів, на нашу думку, вже пройдено», – зазначила аналітик.

Як повідомляв УНІАН, за даними НБУ, сума проблемних кредитів в українській банківській системі в серпні ц.р. збільшилася на 1,827 млрд. грн. – до 85,23 млрд. грн., при цьому їх частка в загальному обсязі кредитів минулого місяця зросла на 0,1% – до 11,7%.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter