СМС

Послугу буде впроваджено поки що у вигляді експерименту в Полтавській, Дніпропетровській, Закарпатській областях і Києві.

Водночас мобільну повістку одержать лише ті учасники судового процесу, які дали добро на це і залишили заявку на mail.gov.ua або оформили безпосередньо в суді.

Також таке повідомлення потрібно буде роздрукувати і його залучать до матеріалів справи. Зараз же до суду запрошують через пошту - це довше і дорожче, відзначає видання.

Відео дня

Крім того, до кінця цього року всі суди без винятку підключать до системи відеоконференцзв'язку. На думку суддів, такі заходи скоротять розгляд справ і полегшать їм роботу.

«Повідомлення на мобільному одержать миттєво, а листи з повідомленням можуть тижнями йти до відповідача чи свідка. Вони могли повертатися знову до нас, якщо адресата пошта не могла знайти» - сказав суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Олег Ткачук.

Він також висловив надію, що така практика приживеться.

«А що стосується відеоконференцзв'язку, то це ще й на користь самих підозрюваних. Адже були випадки, коли на переправлення людини з ізолятора до залу суду в іншому місті йшли, з різних причин, місяці. Відповідно, справа затягувалася, у результаті з'ясовувалося, що підозрюваний невинний. А йому ніхто не поверне ті місяці або навіть роки, які він провів під вартою», - цитує газета «Вести».

За його словами, на суд в онлайн-режимі підозрюваний має дати згоду. Він же зможе вибрати, де бути адвокату - з ним, по той бік екрану чи в залі суду.