Експерт підкреслила важливість демонополізації грошових потоків у кіноіндустрії / УНІАН

Про це вона сказала під час круглого столу в УНІАН на тему: «Розвиток національного теле- та кіновиробництва в Україні: які заходи повинна вжити держава для його підтримки?».

Чміль зазначила, що щорічно протягом останніх 10 років близько 10 тисяч назв телесеріалів потрапляють до українського інформаційного простору, близько 300 фільмів прокатного виробництва – на кінотеатральний показ, ще 10 тисяч – ринок домашнього відео.

«Можете собі уявити, яка суцільна експансія», - відзначила вона і додала, що доробок власного українського виробництва при цьому дуже мізерний.

Відео дня

Стосовно власного виробництва експерт зазначила, що свого часу на баланс Міністерства культури було узято майнові права на усі фільмі, вироблені за кошти держбюджету України, як у часи незалежності, так і раніше.

«Ці майнові права сьогодні фактично належать державі, але вони передані студіям, продюсерам на просування до глядача і на використання. Цей доробок, при певних домовленостях, можна на першому етапі використовувати», - сказала вона.

Читайте такожУкраїнські канали мають зосередитися на виробництві власних серіалів - Гендиректор "1+1 медіа"

Крім того, Чміль наголосила на необхідності демонополізації фінансових потоків у сфері зйомок кіно.

«Сьогодні Державне агентство (з питань кіно) отримує кошти на державне замовлення і фінансову підтримку», - зазначила експерт і додала, що насправді отримані кошти йшли на комерційні проекти, вартість яких завищувалася.

Читайте такожОдеський кінофестиваль замінив «Нове російське кіно» програмою «Шлях до свободи»

Таким чином, пояснила вона, зменшувалася кількість соціально значимих проектів.

Чміль наголосила на необхідності доцільного використання коштів, достатньому фінансуванні національного кіновиробника та позбавлення сфери від корупційної складової.

Читайте такожКаннський кінофестиваль підкорило німе українське кіно

«Без реорганізації апарату управління, без запровадження громадсько-державної форми управління нічого у нас не буде і далі», - сказала Чміль.