Повістку можна отримати навіть з "білим квитком" / фото УНІАН

Військовозобов'язані, які мають відстрочку від мобілізації за станом здоров'я, отримують "білий квиток". У ньому вказується ступінь придатності: часткова або ж повна непридатність.

В обох випадках людині може бути вручена повістка, розповів НВ майор Сергій Журавель, співробітник одного із закарпатських центрів комплектації.

"Якщо в документі людини написано, що вона обмежено придатна, ми маємо повне право її призивати", - пояснив він.

Також повідомляється, що ігнорування повістки і неявка в ТЦК після її вручення загрожує відповідальністю. Після отримання повістки людина повинна з'явитися до відповідного центру з документами, що підтверджують право на відстрочку або звільнення від служби.

При цьому вручення повістки не завжди означає подальшу термінову мобілізацію. Виклик до центру комплектації може бути пов'язаний з необхідністю уточнити дані або для проходження медкомісії, за підсумками якої можуть прийняти рішення про непридатність.

Раніше в Міноборони заявили, що мобілізація триватиме стільки, скільки необхідно, щоб доукомлектувати всі підрозділи, що ведуть оборону держави від окупантів.

Також УНІАН повідомляв, що в сухопутних військах ЗСУ розповіли: практика вручення повісток на блокпостах або в інших людних місцях не суперечить законодавству.

Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року Україна живе в умовах воєнного часу через повномасштабну російську агресію.