В Україні діє адаптивний карантин / ua.depositphotos.com

Міністерство культури й інформаційної політики пропонує уряду пом’якшити карантин для організації та проведення концертів влітку.

Про це глава Мінкульту Олександр Ткаченко заявив на засіданні Кабінету міністрів 26 травня.

Відвідування культурних масових заходів рекомендують за умови негативного результату на тест на COVID-19 не більш як за 72 години до початку події або пред’явлення документу, що підтверджує повний курс вакцинації від коронавірусу.

Йдеться також про зняття обмежень на роботу кафе, ресторанів та інших закладів громадського харчування.

Читайте такожШмигаль розповів, коли в Україні запустять паспорти вакцинаціїТакож Ткаченко зазначив, що у пропонованих змінах до урядової постанови просять дозволити перетин кордону іноземцям «певних» країн.

Як уточнила голова ДАРТ Мар'яна Олеськів, для галузі туризму, у рішенні зокрема передбачені такі умови:

  • дозволити перетин українського кордону іноземцям з документом, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях та зробити спрощені умови в'їзду для країн з пріоритетних туристичних ринків;
  • дозволити працювати різним типам засобів розміщення;
  • розширити можливості для проведення концертних, масових, культурних заходів за умови негативного тесту на COVID-19 або ж за наявності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

Нагадаємо, в Україні діє адаптивний карантин, що полягає у поділі регіонів на окремі "зони" – зелену, червону, помаранчеву й жовту – в залежності від встановлених МОЗ COVID-показників.

У зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні чинні обмеження на соціальну дистанцію, масові зібрання й обов’язкове дотримання маскового режиму.

Вас також можуть зацікавити новини