Президент США Дональд Трамп укотре публічно заявив про своє розчарування господарем Кремля Володимиром Путіним. Спілкуючись із журналістами на авіабазі Ендрюс у неділю, він натякнув, що слова російського диктатора щодо врегулювання війни в Україні не мають ваги: "Я думав, що він людина слова, а він усіх бомбить". Відповідаючи на запитання, чи планує Трамп оголошувати санкції проти Росії, він відповів: "Подивимося, що буде...".

Чого ж ми можемо очікувати від президента США Дональда Трампа сьогодні?

По-перше, схвалення на внесення на голосування в Сенаті законопроєкту, який стосується введення 500% санкцій для країн, що купують російську нафту.

Відео дня

Один з авторів цього законопроєкту, республіканець Ліндсі Грем, давав інтерв'ю на американському телебаченні з цього приводу і розповідав, які саме зміни Трамп хоче внести до цього документа. Так, спочатку планувалося, що 500-відсоткові мита будуть введені щодо торговельних партнерів Росії, які купують у неї нафту та інші товари. Тепер планується введення мит до 500% - на розсуд Дональда Трампа. Тобто, буде це 500% чи 50%, і чи будуть взагалі вводитися мита, буде рішення президента США.

Таким чином, очевидно, що він уже "дозрів" дати добро на внесення законопроєкту на голосування в Сенаті, а потім і в Палаті Представників. Але хоче при цьому мати повний контроль і можливість скасовувати та коригувати розмір санкцій проти країн, які купують російську нафту. Бо в іншому разі це спровокує нову торговельну війну з тим же Китаєм, який, поряд з Індією, є найбільшим покупців російської нафти.

По-друге, Трамп, уперше з моменту вступу в повноваження президента США, може оголосити про виділення Україні військової допомоги. Така опція у нього є навіть без схвалення Конгресу США - у розмірі 4-5 млрд доларів (уже згаданий Ліндсі Грем також натякнув на це, заявляючи журналістам, що "найближчими днями ви побачите рекордний потік зброї для допомоги Україні в захисті").

По-третє, Трамп, у притаманній йому манері, може зробити гучні заяви про те, що продаватиме американську зброю європейським країнам, які потім передаватимуть її Україні. А США тепер будуть не "дарувати" десятки мільярдів доларів Україні, а заробляти.

Є ще опція конфіскації заморожених у США активів Росії в розмірі близько 5 млрд доларів (їх можна конфіскувати відповідно до закону про великий пакет допомоги Україні та іншим союзникам, ухваленого і підписаного ще під час каденції президента США Джозефа Байдена). Але не думаю, що Трамп активує цю опцію вже завтра.

Утім, від президента США насправді можна очікувати, що завгодно. Особливо, якщо він нарешті усвідомить, що всі ці півроку Путін "водив його за ніс" (що вже, мабуть, сталося) і розсердиться "не по-дитячому".

Тож запасаємося попкорном. Цього дня ми чекали досить довго.

Тексти, опубліковані у розділі «Думки», не обов’язково відображають позицію редакційної колегії УНІАН. Докладніше з нашою редакційною політикою ви можете ознайомитись за посиланням