Лубінець заявив, що випадків розстрілу українських полонених більше, ніж відомо / скріншот

Випадків розстрілу росіянами українських військовополонених набагато більше, ніж публічно кажуть. Про це заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Говорячи про вбивство військових в Авдіївці в ефірі телемарафону, він зауважив, що в української сторони була можливість комунікувати з російською стороною. Було попередньо домовлено, що поранених військовослужбовців ЗСУ офіційно візьмуть в полон, нададуть їм медичну допомогу, а потім – повернуть через процедуру обміну полоненими. 

"Російська сторона вкотре показала, що будь-які домовленості можуть просто не виконуватися. (...) Таких випадків набагато більше, ніж тих випадків, про які публічно ми кажемо. На жаль", – резюмував він.

Розстріл українських військовополонених окупантами

Протягом останніх кількох днів стало відомо про одразу декілька воєнних злочинів РФ, повʼязаних із розстрілом українських полонених. Так, в Авдіївці окупанти вбили шістьох тяжко поранених полонених, які не могли вийти з позицій самостійно. Їх упізнали близькі та побратими за відео, опублікованими росіянами. 

У 110-й окремій механізованій бригаді ЗСУ повідомили, що ворог погодився евакуювати тяжкопоранених українських військових, а потім – провести обмін. Натомість окупанти їх розстріляли.

У Донецькій обласній прокуратурі заявляли, що українські правоохоронці розпочали розслідування за двома окремими фактами розстрілу росіянами українських військовополонених – в Авдіївці та поблизу села Веселе на Донеччині. 

Вас також можуть зацікавити новини: