З України незаконно вивезли мільйони євро / фото УНІАН

Співробітники Бюро економічної безпеки викрили українку, яка під час дії воєнного стану вивезла з України 3,6 млн євро (в еквіваленті орієнтовно понад 140 млн грн), які не були належним чином задекларовані.

Про це повідомляє прес-служба БЕБ.

Крім того зазначається, що походження цих коштів викликало сумніви.

Відео дня

Детективи БЕБ встановили, що вивезені грошові кошти не відповідають фактичним офіційним доходам цієї особи на території України та за її межами.

"Громадянка мала на меті легалізувати їх на території країн Європейського союзу та приховати ймовірно незаконні джерела походження. Як наслідок, до державного бюджету України не надійшло понад 27 млн грн податку з доходів фізичних осіб", - йдеться у повідомленні.

У Бюро наголосили, що такі дії мають ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212 КК (ухилення від сплати податків) та ст. 209 КК України (легалізація коштів отриманих злочинним шляхом). Вони караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Незаконне вивезення коштів з України

Як повідомляв УНІАН, нещодавно співробітники БЕБ викрили держслужбовця, який вивіз за кордон понад $2 млн (80 млн грн) незадекларованих доходів.

У ході досудового розслідування детективи БЕБ встановили, що ці статки не підтверджені декларацією про його доходи та членів сім’ї та можливо були отримані незаконним шляхом.

Співробітники Бюро економічної безпеки України відпрацьовують інформацію щодо фізичних осіб, які під час війни здійснили незаконне переміщення готівкових валютних цінностей, дорогоцінних аксесуарів та банківських металів в особливо великих розмірах. Наразі детективи БЕБ здійснюють досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами незаконного вивезення коштів на загальну суму понад 335 млн грн, з яких вже 66 млн заарештовано, та розробляють механізми щодо їх повернення до державного бюджету України.

Вас також можуть зацікавити новини: