Глава РПЦ  особисто буде відбілювати Росію / скріншот

Керівництво Російської Православної Церкви отримало завдання спробувати переконати світову релігійну громадськість у тому, що не Росія чинить криваві злочини, а Україна порушує міжнародні принципи у сфері релігійної свободи.

За інформацією Державної служби з етнополітики та свободи совісті, патріарх Кирил, який закликав до геноциду  та проголошував загарбницьку війну "священною", має зустрітися з релігійними діячами, щоб переконати їх, що "зло - це добро, а брехня - правда".

"У зв’язку із цим Державна служба України з етнополітики та свободи совісті вважає за необхідне нагадати, що Україна упродовж своєї незалежності була домом релігійної свободи, в якому співіснують і користуються рівними правами вірні всіх релігійних традицій", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

У відомстві нагадали, що від початку російської агресії у 2014 році російська окупація як Криму, так і Донбасу супроводжувалася погромами євангелічних церков, гоніннями на греко-католиків і православних Київського патріархату.

"Священнослужителів і активних мирян били, заковували у кайданки, залякували, забороняли звершувати богослужіння українською. Захоплення молитовних будівель, побиття священнослужителів набрали системного характеру. Десятки баптистських, п’ятидесятницьких церков, "Залів Царств" Свідків Єгови, молитовних будинків мормонів і адвентистів, будівлі християнських навчальних закладів, зокрема й Донецькій Християнський університет, були захоплені проросійськими бойовиками і перетворені на військові казарми, військові тренувальні бази чи адмінбудівлі", - вказано в повідомленні.

Крім того, з початком широкомасштабного вторгнення росіяни вбили понад 40 священників і пасторів, ченців, викладачів духовних навчальних закладів були вбиті російськими військовими під час окупації Київської, Чернігівської, Херсонської областей; велике число священнослужителів загинуло під час обстрілів Донеччини, Луганщини і Харківщини. Також російські війська повністю знищили або пошкодили щонайменше 630 храмів, молитовних будинків, синагог, мечетей.

Задокументовано факти захоплення релігійних споруд російськими військовими, котрі використовували їх як військові бази або як прикриття для вогневих позицій. Деякі релігійні споруди були розграбовані росіянами, закриті або перепрофільовані в адміністративні будівлі.

Окрім цього, РПЦ відіграє далеко не останню роль в індоктринації депортованих українських дітей.