Доротея Вірер / REUTERS

14 березня у фінському Контіолахті відбулися заключні гонки Кубка світу з біатлону 2019-2020.

Естафети, які спочатку були заплановані на 15 березня, скасовані через коронавірус.

Володарем "Великого кришталевого глобуса" у чоловіків за підсумками сезону став норвежець Йоханнес Бо.

Він набрав 913 очок і на 2 очки випередив француза Мартена Фуркада, який 14 березня провів останню гонку в кар'єрі. Третім став ще один французький біатлоніст Кантен Фійон Майє (843 очки).

Для Бо це друга перемога в загальному заліку Кубка світу в кар'єрі.

Найкращим серед українців у загальному заліку став Дмитро Підручний, який зайняв 17-е місце.

Йоханнес Бо / REUTERS

У жінок "Великий кришталевий глобус" другий рік поспіль здобула італійка Доротея Вірер.

За підсумками сезону вона набрала 793 очки, незначно випередивши норвежку Тіріл Екхофф (786 очок). Третьою стала представниця Німеччини Деніз Херманн (745 очок).

Серед українок найкращий результат у загальному заліку у Олени Підгрушної - 25-е місце.

Всі нагороди сезону 2019-2020

Чоловіки

Великий кришталевий глобус - Йоханнес Бо (Норвегія)

Малий кришталевий глобус (індивідуальні гонки) - Мартен Фуркад (Франція)

Малий кришталевий глобус (спринти) - Мартен Фуркад (Франція)

Малий кришталевий глобус (гонки переслідування) - Емільєн Жаклен (Франція)

Малий кришталевий глобус (мас-старти) - Йоханнес Бо (Норвегія)

Мартен Фуркад / REUTERS

Жінки

Великий кришталевий глобус - Доротея Вірер (Італія)

Малий кришталевий глобус (індивідуальні гонки) - Ханна Еберг (Швеція)

Малий кришталевий глобус (спринти) - Деніз Германн (Німеччина)

Малий кришталевий глобус (гонки переслідування) - Тіріл Екхофф (Норвегія)

Малий кришталевий глобус (мас-старти) - Доротея Вірер (Італія)