этот материал доступен на русском

Нову вхідну групу київського зоопарку буде відкрито в липні

14:38, 26 квітня 2019
Новини туризму
380 0
Старий вхід до зоопарку, за словами мера, буде закрито / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив Київський міський голова Віталій Кличко під час інспекції робіт з реконструкції зоопарку.

Кличко зазначив, що перша черга реконструкції включає створення нового вхідного простору до зоопарку і благоустрій озер, які знаходяться поблизу.

На цей час вже повністю завершена робота з реконструкції трьох озер, в одне з яких найближчим часом запустять карпів, на іншому мешкатимуть пелікани.

Читайте такожКличко перевірив, як триває реконструкція Київського зоопарку

Наразі завершується будівництво павільйонів для пеліканів, а також для гібонів, які мають відкрити в першій черзі реконструкції.

Старий вхід до зоопарку, за словами мера, буде закрито, новий вхід організують на перетині проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної.

Зараз на цьому місці тривають роботи зі зведення павільйону кас (одноповерхова будівля), а також ще однієї будівлі, в якій на нульовому поверсі буде акванаріум, на першому – дев’ять фудкортів з рестораном та сувенірна лавка, на другому – адміністрація зоопарку.

Між касами та акванаріумом розмістяться турнікети, через які відвідувачі заходитимуть до зоопарку.

На території вхідного простору буде розміщено символи зоопарку, скульптури левів та зубра, які наразі вже почали відновлювати.

“Перша черга вже влітку цього року зможе здивувати багато людей, яка побачать, як зовнішньо змінився зоопарк. Наше завдання – щоби не було кліток, щоб був відкритий простір”, - сказав Кличко.

На оновленій території зоопарку обладнано полив зелених територій, також обіцяють висадити загалом близько 600 нових дерев.

Як повідомив Кличко, вартість робіт першої черги складає близько 500 млн грн. Наразі оголошено тендер на проектування другої та третьої черги реконструкції зоопарку. Міський голова нагадав, що загалом буде шість черг оновлення зоопарку.

“Я переконаний, що повна реконструкція зоопарку буде коштувати місту декілька мільярдів гривень. Протягом чотирьох років ми повинні закінчити реконструкцію зоопарку”, - сказав мер.

За його словами, друга та третя черга включатимуть, зокрема, відкриття нового павільйону для приматів (мавп), слоновника.

Крім того, у найближчих планах – будівництво триповерхового паркінгу на 300 місць для відвідувачів зоопарку. Його передбачається побудувати майже наприкінці території зоопарку на вулиці Зоологічній, там працюватиме ще один вхід до зоопарку.

Як зазначив директор київського зоопарку Кирило Трантін, зоопарк планує збільшувати кількість звірів та, за європейською тенденцією, створювати групи видів.

Так, у планах після завершення будівництва нового слоновника буде придбано ще до трьох-чотирьох слонів. За таким принципом планується збільшувати кількість й інших видів, представлених у зоопарку.

За словами директора зоопарку, цього сезону вартість квитків вже не змінюватиметься, оскільки з 1 квітня її вже було підвищено. Наразі квитки коштують 100 грн для дорослих, для дітей, школярів та студентів встановлено нижчу ціну.

Трантін пояснив, що збільшення вартості вхідного квитка обумовлено збільшенням вартості продуктів харчування для тварин.

Згідно з розміщеним на касах прайсом, вартість квитків для студентів денного навчання та власників "Картки киянина" складатиме 60 грн.

Для пільгових категорій відвідувачів квиток коштує 50 грн: для дітей віком з 5 до 16 років, пенсіонерів, військовослужбовців строкової служби, учасників Другої світової війни, учасників бойових дій, інвалідів І і ІІ груп, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії.

Також 50 грн квиток коштує для всіх відвідувачів щосереди; кожної першої середи місяця вхід для багатодітний сімей коштує 10 грн з особи.

На безкоштовне відвідування мають право діти до 5 років, діти-інваліди з дитинства (до 16 років) та діти-сироти (до 16 років).

Крім того, можна придбати абонементи для відвідування: для дорослих 10 відвідувань - 600 грн, 20 відвідувань - 1000 грн; для дітей 10 відвідувань - 300 грн, 20 відвідувань - 500 грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter