"Дюну 2" знімали в ОАЕ, Йорданії, Норвегії, Італії та Угорщині / фото Warner Bros. Pictures

Приблизно 40% туристів зізналися, що вони хоча б раз у житті бронювали поїздку в пункт призначення, побачивши його у фільмі або серіалі. Тож не дивно, що щоразу, коли на екрани виходить якась гучна новинка, глядачі починають масово гуглити, де ж її знімали.

Безумовно, зараз на слуху у всіх – фільм "Дюна: Частина друга" (Dune: Part Two) Дені Вільнева, який багато критиків уже встигли охрестити найкращим науково-фантастичним фільмом в історії. Піщані пустельні пейзажі, величні скелі та футуристичні будівлі просто вражають уяву – і ваблять потенційних туристів.

Видання Condé Nast Traveler розпитало художника-постановника Патріса Верметта, який працював над фільмом, де саме його знімали.

За його словами, для зйомок другої частини "Дюни" було використано багато локацій, задіяних і в першому фільмі. Наприклад, пустелю Ваді-Рам у Йорданії та пустелю біля Абу-Дабі в ОАЕ, де знімали пейзажі Аракіса, а також узбережжя Норвегії, де знімали рідну планету Пола Атріда Каладан.

"Щоразу, коли ви бачите скельне утворення, ми в Йорданії. Щоразу, коли ви бачите дюни, ми в Абу-Дабі. В Йорданії немає справжніх піщаних дюн, але є дивовижні каньйони і кольорові камені. Але фільм називається "Дюна", тому нам потрібні піщані дюни. В Абу-Дабі це все є", – розповів художник-постановник.

Також для зйомок другої частини "Дюни" були використані й нові локації, наприклад, в Італії, де знімали палац імператора-падишаха Шаддама IV. Зокрема, для зйомок обрали гробницю Бріон, створену в 1968-1978 роках італійським архітектором Карло Скарпа для впливової сім'ї. Пізніше пам'ятник був визнаний шедевром модерністської архітектури.

"Карлос Скарпа є величезним джерелом натхнення не тільки для "Дюни", а й для мене особисто відтоді, як у 90-х роках я знайшов книгу про нього в Канадському центрі архітектури в Монреалі... Ми шукали місце для Імперської планети і саду. Я показав зображення Дені (Вільневу, режисерові), і він сказав: "Вау, це саме мова нашого фільму"... Ми почали з того, що запитали власника і він сказав: "Абсолютно ні. На цвинтарі ніколи не буде стрілянини". Але потім він зрозумів, що це було для "Дюни", а не для "Зоряних воєн", від яких він раніше відмовлявся. Йому було цікаво, що ми хочемо зробити", – розповів Верметт.

Основне ж виробництво, як і у випадку з першою частиною, базувалося в Будапешті (Угорщина). Саме там знімали планету Дому Харконненів – для цього були зведені спеціальні декорації.

Як повідомляв УНІАН, світова прем'єра "Дюни 2" відбулася в Лондоні 15 лютого 2024 року, і одразу ж після цього у ЗМІ та соцмережах почали з'являтися захоплені відгуки від кіножурналістів: картину хвалили за неймовірний акторський ансамбль, візуальні ефекти та батальні сцени.

29 лютого фільм "Дюна: Частина друга" вийшов в український прокат. Нашу рецензію ви можете прочитати за посиланням.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.