Тадж-Махал відкрився для туристів всупереч пандемії / фото REUTERS

Знаменитий Тадж-Махал в Індії 21 вересня 2020 року знову відкрив свої двері для відвідувачів, після того як його закрили на карантин через пандемію коронавірусу в березні 2020 року.

Читайте такожВ Індії Тадж-Махал рятують від смогу очищувачами повітря (відео)

Як повідомляє BBC, легендарний мавзолей-мечеть, що знаходиться в індійському місті Агра, пустував цілих шість місяців - це найдовший термін, на який його коли-небудь закривали. Останнього разу мавзолей ненадовго закривали в 1978 році, коли місто Агра затопило. До цього Тадж-Махал закрили на кілька днів в 1971 році під час війни між Індією і Пакистаном.

Тадж-Махал є однією з найпопулярніших туристичних визначних пам'яток світу, і до пандемії він щодня залучав до 70 тисяч людей. Тепер же Тадж буде пропускати тільки 5 тисяч відвідувачів на день. Влада заявила, що на вході у всіх будуть перевіряти температуру, а відвідувачів попросять використовувати цифрові способи оплати для покупки квитків.

Перед відкриттям Тадж-Махал повністю продезінфікували / фото REUTERS

Напередодні відкриття Тадж-Махал повністю продизенфікували, а всіх співробітників зобов'язали бути в захисних засобах на обличчях. Їх також зобов'язали стежити за соціальним дистанціюванням на території пам'ятки.

За новими правилами відвідувачам дозволяється робити селфі або сольні фотографії, тоді як групові фото не допускаються.

Поки що великого напливу відвідувачів у Тадж-Махалі не спостерігається / фото REUTERS

Присутній в день відкриття Тадж-Махала журналіст ВВС зазначає, що на даний момент великої кількості відвідувачів не спостерігається. Також він допускає, що цього не відбудеться доти, поки в країні не покращиться ситуація з коронавірусом.

На даний момент Індія знаходиться на другому місці в світі за кількістю інфікованих коронавірусом - майже 5,5 мільйонів людей станом на 21 вересня 2020 року. При цьому щоденний приріст нових випадків коронавірусу в Індії становить близько 100 тисяч осіб. Штат Уттар-Прадеш, де розташований Тадж-Махал, займає п'яте місце за кількістю хворих в країні.

Цікаві факти про Тадж-Махал

  • Тадж-Махал, що букавально означає "Корона палаців", - це мавзолей-мечеть в Агрі, Індія, на березі річки Джамна. Побудований в середині 17 століття за наказом нащадка Тамерлана, падишаха імперії Бабурідів Шах-Джахана, в пам'ять про дружину Мумтаз-Махал, яка померла при пологах чотирнадцятої дитини. Пізніше тут був похований і сам Шах-Джахан, зазначає Wikipedia.
  • На будівництво комплексу було запрошено понад 22 тисячі майстрів з усіх кінців імперії, а також майстри з Середньої Азії, Персії та Близького Сходу. Будівництво гробниці та платформи зайняло приблизно дванадцять років. Інші частини комплексу будувалися ще десять років, і завершувалися послідовно: мінарети, мечеть, джаваб, великі ворота.
  • Стіни Тадж-Махала викладені з полірованого напівпрозорого мармуру з інкрустацією з самоцвітів: бірюза, агат, малахіт, сердолік та інші. Мармур має таку особливість, що при яскравому денному світлі він виглядає білим, на зорі рожевим, а в місячну ніч - сріблястим. Тадж-Махал поступово втрачає первісний колір через смог та інші сторонні фактори, перетворюючись з мармурово-білого на брудно-жовтий.
  • Тадж-Махал вважається найкращим прикладом архітектури стилю моголів, який поєднує в собі елементи індійського, перського та арабського архітектурних стилів. У 1983 році Тадж-Махал був названий об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вважається перлиною мусульманського мистецтва в Індії і одним з усіма визнаних шедеврів всесвітньої спадщини.

Туризм і коронавірус: новини з усього світу

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.