Видобуті в ОРДЛО корисні копалини через російських посередників відправляють до РФ вагонами / Ілюстрація REUTERS

Підконтрольні Кремлю ватажки «Л/ДНР» Денис Пушилін та Леонід Пасічник віддають низку великих металургійних підприємств окупованої частини українського Сходу – нібито «проблемних» – російському бізнесмену Євгенію Юрченку.

Про це повідомляють ресурси бойовиків.

Взамін Юрченко пообіцяв нібито усунути проблеми з виплатою зарплат робітникам заводів протягом року.

Євгеній Юрченко тісно пов’язаний з російською владою, у 2018 році він виконував обов’язки губернатора Воронезької області. Донедавна очолював російську федерацію легкої атлетики.

Читайте такожРосія подає до списків полонених вигаданих осіб - Арестович (відео)Після окупації підконтрольними Росії бойовиками окремих частин Донецької та Луганської областей ватажки незаконних угрупувань розпочали «націоналізацію» українського бізнесу.

«Віджаті» підприємства одразу ж були позбавлені легальних ринків, услід за цим завмерли десятки шахт, зупинені або працюють не на повну потужність кілька великих металургійних заводів.

З 2017 року підприємства ОРДЛО перейшли під контроль російської компанії ВТС, зареєстрованої в Південній Осетії. Відтоді спостерігається масштабна затримка з виплати зарплат, на підприємствах почалися страйки.

Видобуті в ОРДЛО корисні копалини через російських посередників відправляють до РФ вагонами та за зниженою собівартістю. В обмін на це Москва постачає своїм бойовикам продовольство та природний газ.

У 2014 році низку органів місцевого самоврядування на Донбасі захопили групи озброєних людей. Вони зривали українські прапори й встановлювали на їхні місця «триколори» РФ.

Росія підтримує агресію на Донбасі, постачаючи своїм найманцям зброю під виглядом «гуманітарної допомоги», гроші і продовольство. Світ засуджує дії Кремля та не визнає «ЛДНР» окремими самостійними регіонами. Наразі окуповані частини Донбасу знаходяться під міжнародними санкціями.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram