'Кілька факторів можуть це змінити': генерал США спрогнозував, коли РФ почне масштабний наступ

Влітку російські окупанти можуть розпочати масштабний наступ, але це може змінитися за умови кількох факторів. Про це заявив американський генерал-майор у відставці Девід Грандж в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Вважаю, росіяни намагатимуться проводити лімітовані атаки, особливо цієї весни. Вони відчувають, що мають перевагу. Вони мали кілька успіхів нещодавно. Коли я кажу про успіхи, то вони насправді є обмеженими, але вони значущі для Путіна для використання у пропаганді. Я думаю, що буде масштабніший наступ влітку", - сказав він.

Але, за словами Гранджа, це може змінитися, залежно від кількох факторів. Зокрема, від того, чи ухвалять допомогу у США і чи зможе також Європа посилити свою підтримку України.

Відео дня

"Хоча ресурси починають скорочуватися у всіх, включно зі США. А нам потрібно мати власні резерви для інших загроз, які стоять перед нами або перед нашими союзниками, окрім України. А це дуже складно. Але Росія буде намагатися щось зробити, і стримати це можуть дві речі. Перша – це озброєння, ми про це вже говорили. Друга – це асиметричне ведення війни. Україна це дуже добре робить. Я маю на увазі спецоперації. Я маю на увазі те, що відбувається у Чорному морі. Те, що відбувається у Росії, те, що відбувається за лінією фронту", - зауважив генерал.

Він підкреслив, що такі спецоперації мають неймовірний психологічний ефект і створює умови для маневрування і для решти конвенційних операцій. 

"Тож, я думаю, Україні варто продовжувати у тому ж дусі, якщо не збільшувати масштаби таких операцій. Вони справляються дуже добре", - наголосив Грандж.

Війна з Росією - останні новини

Українські спецслужби наносять удари по російських стратегічних об'єктах, в тому числі заводах та аеродромах. Так, 13-те Головне Управління військової контррозвідки Служби безпеки України вразило радіолокаційну станцію дальньої дії в Брянській області Російської Федерації, яка контролювала небо на 700 км вглиб України. На цей раз у росіян стало менше на один модернізований комплекс "Небо-У", який допомагав ворогу виявляти українські засоби ураження та підтримував бомбардувальники, які атакують керованими авіаційними бомбами українське прикордоння.

Зокрема, радіолокаційну станцію вартістю 100 мільйонів доларів уразили сімома дронами-камікадзе літакового типу.

Вас також можуть зацікавити новини: