Україна може переламати хід подій на фронті, впевнений Євген Дикий  / фото 43 ОАБр імені Тараса Трясила

Україна вже найближчим часом може переламати хід подій на фронті, а згодом і закінчити війну. Такою думкою поділився військовий експерт, ветеран АТО Євген Дикий в ефірі "24 Каналу".

"Звичайно, що кінець Путіна і розгром його армії – це справа далеко не сьогоднішня і не завтрашня. Однак, цього літа в нас нарешті з'явився шанс на саме такий розвиток подій. Саме на перелом у ході війни. Перелом, який, за моєю оцінкою, якщо ми дуже піднажмемо – ми можемо його досягти вже восени цього року. І після цього за рік-два ми їх доб'ємо, а не навпаки - вони нас. І цей шанс на перелом Росія дуже сильно відчула", – пояснив Дикий.

Він також пояснив, що Росія розуміє настання проблем, і саме з цим пов'язані слова Путіна про готовність до перемовин у разі, якщо Україна віддасть чотири області. 

Відео дня

"Це заяви людини, яка зрозуміла, що час ось-ось почне знову працювати проти нього. Сюди лягає і ця його заява про вивід військ з чотирьох областей, після чого вони будуть готові вести проти нас перемовини. Тут треба розуміти нашого ворога, він завжди був дуже хорошим в одному – під час дуже поганої гри тримати покерфейс, дуже зухвало блефувати", – сказав Дикий.

Ветеран АТО також додав, що в Кремлі ніхто насправді не розраховує, що Україна віддасть без бою Росії Запоріжжя, правий берег Херсонщини чи неокуповані території Донецької, чи Луганської областей. Однак таким чином РФ намагається "торгуватися з Заходом", даючи сигнал про готовність до замороження конфлікту. За словами експерта, Росії це потрібно, оскільки наразі вона не може виготовляти необхідну кількість озброєння та техніки для ведення бойових дій. 

"Вони багато випускають, більше, ніж уся Європа разом по боєприпасах, наприклад. Вони перевели свою оборонку на три зміни. Однак вони вже вийшли на свій максимум. Випускати ще більше вони не здатні. А те, що вони зараз випускають – не покриває навіть втрат на фронті. І кожного місяця у них зростає ця різниця. Також вони бачать парад заяв західних країн про дозволи бити по території Росії… Вони бачать, що в нас змінюється підхід до мобілізації… Росіяни вміють складати 2+2, вони розуміють, що ось-ось, в масштабі місяця-трьох, ситуація для них може статися як восени 2022 року, коли кожен день наближав нашу перемогу. І звідси ця завуальована заява про заморозку конфлікту", – зазначив Дикий.

Російсько-українська війна: важливі новини

За інформацією The Times, українські розробники створюють безпілотники, здатні під час бою "розмовляти" один з одним і битися "роєм", як одна команда. Такі дрони, зокрема, можуть атакувати цілі без втручання людини.

Тим часом Financial Times заявили, що вже за рік на фронті може з'явитися недорога зброя, здатна знищувати відразу кілька безпілотників, виводячи з ладу їхню електроніку. Наразі ця зброя проходить тестування серед британських військових.

Вас також можуть зацікавити новини: