Наступ на Суми мав бути одразу після Харківського / колаж УНІАН, скріншоти з відео

Російський наступ на Сумщину зірвався через те, що ворогу довелося кидати свої сили додатково на Харківський напрямок, де в них все пішло не за планом. Про це сказав експерт, ветеран АТО Євген Дикий в ефірі Ранок.LIVE. 

Він зазначив, що на Харківському напрямку Сили оборони "уже в наступі". "Російський наступ не просто захлинувся, а зараз в них стоїть надзадача - як  втримати за собою оту смужку в 5-кілометрів, яку вони вздовж кордону зайняли в перші дні наступу. Вони там тепер закопуються буквально", - прокоментував Дикий ситуацію на Харківському напрямку.

За його словами, наступ на Суми, як попереджала українська розвідка, мав бути одразу після Харківського.

Відео дня

Дикий наголосив, що Сумський наступ зірвався саме тому, що росіянам довелося свої сили перекинути на Харківщину. Він розповів, що військові, які виконували завдання в Харківській області, зазначають, що на тому напрямку у ворога в наступ "перли суцільні новобранці". "Це перші партії з нового набору, абсолютно зелені, прямо "з учєбки" і з такими ж командирами, тобто якість російської армії дуже падає", - додав експерт.  За його словами, також техніки у ворога тепер у 10 разів менше, ніж було раніше.

Дикий наголосив, що захід російських окупантів в Рижівку (йдеться про зроблене кадирівцями відео про нібито захоплення цього населеного пункту, яке давно перебуває в "сірій" зоні – УНІАН) на Сумщині є досить показовим, бо це була "імітація бурної діяльності". "Коли реальний наступ розвивати нема ким, нема чим, а терміново треба про щось відзвітувати, тому що вже місяць сидять з камерами російські пропагандисти і їм нема що зняти. От Рижівка - це було смішно", - сказав експерт.

Російський наступ у напрямку Сум - подробиці

Як повідомляв УНІАН, у травні очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов прогнозував, що після атак на Харківщині Росія може розпочати нову атаку у Сумській області.

Він зазначав, що очікується, що російські війська зроблять потужний наступ у напрямку Сум, міста приблизно в 140 км на північний захід від Харкова.

10 червня ватажок Чечні Рамзан Кадиров стверджував, що полк "Ахмат-Чечня" нібито захопив Рижівку

Президент Володимир Зеленський заявив, що в цьому населеному пункті вороги спробували організувати пропагандистську операцію - там було вивішено російський прапор, і його зняли. При цьому наголосив, що там окупантів немає.

Аналітики DeepState зазначили, що фактично Рижівка знаходиться у "сірій зоні" і туди регулярно заходили російські диверсійно-розвідувальні групи загарбників.

Вас також можуть зацікавити новини: