Жданов розповів, що унеможливить повторний наступ російської армії на Одесу / фото REUTERS

Втрата російською армією плацдарму на правому березі Дніпра закриває питання повторного наступу на Одесу.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.

"Висадка десанту неможлива, тому що узбережжя охороняється такими комплексами, як "Гарпун" і "Нептун", – зазначив він. – Перед початком "зернової" угоди ми зачистили північно-західну акваторію Чорного моря від засобів розвідки Російської Федерації. Платформи з радіолокаційними станціями було знищено. Кораблі пішли за зону досяжності ракетних комплексів "Гарпун" і "Нептун". І на сьогодні акваторія вільна від російського Чорноморського флоту".

На думку Жданова, також РФ не зможе скористатися ситуацією з розмінованими перед "зерновою" угодою фарватерами.

"Ні, не зможе (висадити десант), тому що "Гарпун" та "Нептун" пильнують денно і нощно на узбережжі і тільки й чекають, коли російські кораблі увійдуть в зону їхнього ураження. Не може Росія скористатися цією ситуацією. Тим більше, що у нас є можливість встановити ці мінні поля. Хоча я думаю, що "зернова" угода буде продовжена", – додав експерт.

Загроза захоплення Одеси: інші прогнози

Раніше військовий експерт, полковник Збройних сил України в запасі і військовий льотчик-інструктор Роман Світан озвучив тривожний прогноз, що після закінчення "зернової" угоди в двадцятих числах жовтня російські військові можуть атакувати Одесу з моря та взяти її у "котел".

Він припустив, що на Одесу може рушити 20-тисячне угруповання окупантів, яке зараз перебуває на правобережній частині Херсонської області.

Нещодавно Bloomberg повідомив, що Росія після проведення "часткової" мобілізації планує перехопити ініціативу та відправитися на Харків й Одесу.