Під Мінськом помітили пересування зенітно-ракетних комплексів-Беларускі Гаюн / фото МО РФ

Поблизу білоруської столиці був помічений ешелон з ЗРК російського виробництва "Тор-М2".

"За попередніми даними, сьогодні в Мінському районі був помічений ешелон з різною військовою технікою, включаючи ЗРК "Тор-М2" – повідомляє моніторингова група "Беларускі Гаюн". 

Журналісти просять тих, хто бачив рух цього або інших ешелонів з військовою технікою в Білорусі впродовж останніх днів, і особливо впродовж сьогоднішнього дня, повідомляти їм.

Відео дня

Оновлено (19:15): За інформацією "Спільноти залізничників Білорусі", РФ перекинула до Білорусі щонайменше 15 одиниць ЗРК "Тор-М2" та 10 одиниць інженерної техніки.

Повідомляється, що великий ешелон із військовою технікою вирушив із залізничної станції Єйськ (Краснодарський край, РФ) 25 листопада і сьогодні вранці його помітили в Орші (Вітебська область РБ). Очікується, що пунктом призначення буде залізнична станція Лісова у Брестській області.

Також у спільноті БелЖД підозрюють, що це не останній ешелон із ЗРК "Тор-М2", які РФ перекидає до Білорусі.

ЗРК "Тор-М2" - що це за зброя

"Тор" або SA-15 Gauntlet за класифікацією НАТО – це всепогодний тактичний зенітний ракетний комплекс, який вперше був прийнятий на озброєння в СРСР 19 березня 1986 року. Остання вдосконалена модифікація системи, що постачається до російських військ з 2016 року – ЗРК "Тор-М2".

"Тор-М2" – це зброя малої дальності, яка призначена для ураження літаків, вертольотів, крилатих, протирадіолокаційних та інших керованих ракет,  керованих авіабомб та безпілотних літальних апаратів у межах зони ураження комплексу. Порівняно з попередніми версіями ЗРК новий комплекс вдвічі збільшив боєкомплект (до 16 ракет). Зона знищення для цього ЗРК за дальністю – 12 км, по висоті – 10 км (ракетою 9М338).

Роль Білорусі у війні РФ проти України 

Невизнаний президент Олександр Лукашенко публічно неодноразово заявляв, що його країна бере участь у війні, яку РФ і Білорусь називають "спеціальною військовою операцією". Територія Білорусі використовується для переміщення військової техніки, завдавання ракетних ударів по Україні. При цьому білоруські військові участі у війні не беруть – Лукашенко заявляє, що їх залучення не допоможе розв'язати вже наявні проблеми армії РФ. 

Напередодні Росія перекинула в Білорусь 12 тисяч мобілізованих – до українського кордону. Також відомо, що сама Білорусь готується до мобілізації. За інформацією Генштабу ЗСУ, 10-15 тисяч білоруських військовослужбовців готові воювати проти України. 

Також протягом останніх днів поширювалися повідомлення про те, що нібито РФ і РБ планують атакувати Україну ударним угрупуванням з боку північних кордонів до 29 листопада. Українська розвідка спростувала фейки і заявила, що мета такої інформаційної спецоперації – спровокувати Україну перекинути значну частину війська до кордону з Білоруссю.

Станом на 25 листопада київська влада повідомляла, що у Росії немає угруповань для нападу, але військові продовжують зміцнювати захист Києва.

Вас також можуть зацікавити новини: