Сергій Кузан розповів, яку користь РФ отримає від того, що на Курщину прибудуть військові з Північної Кореї / колаж УНІАН з фото Getty Images та скріншоту

Перекидання військових з КНДР на Курщину дозволить РФ відправити своїх військових в Україну, зокрема, на Покровський напрямок.

На це звернув увагу військовий аналітик, голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан в ефірі "24 Каналу". "Те що росіяни планують значно підсилити в першу чергу свої резерви - це є очевидним. І наші бійці з Селидового повідомляють, що справді, якраз цими днями, буквально вчора-позавчора, очевидно що у росіян були підтягнуті на цьому напрямку додаткові резерви. І тому вони можуть собі дозволити витрачати значно більшу кількість особового складу в безглуздих штурмах, закидуючи нас "гарматним м’ясом", - зазначив експерт.

Він вважає, що воювати в такому темпі не можна, якщо ти не плануєш поповнення, або якщо ти не плануєш зупинку власне бойових дій. "Тому розуміємо, що десь планують задіяти цих північних корейців на Курщині, а натомість з Курського напрямку перекинути вже на Покровський напрямок і ще десь підсилити штурмові підрозділи росіян тут, в Україні", - сказав аналітик.

Відео дня

За його словами, одномоментне підсилення ворога взагалі на будь-якій ділянці фронту в Україні 10-12 тисячами особового складу буде для нас серйозною загрозою:

"Ми розуміємо, що Путін хотів би задіяти цю (північнокорейську, - Ред.) фахову піхоту, легку штурмову піхоту безпосередньо в боях. Натомість чи він наважиться на цей крок - це залежить від багатьох чинників. Ми бачимо, що перемовини Вашингтона і Москви продовжуються…".

Кузан зауважив, що "тиск продовжується від Вашингтона і американці будуть робити все можливе, щоб не допустити, як вони вважають, додаткової ескалації, щоб безпосередньо північнокорейська армія не брала участі в прямому боєзіткненні".

Він зазначив, що до публічних повідомлень розвідки України щодо північнокорейських вояків доєдналася Південна Корея і зараз створюється інформаційний тиск на Вашингтон про прийняття рішення щодо симетричної відповіді на залучення КНДР у війну на боці РФ.

"А оце та ескалація, якої на сьогодні, на жаль, найбільше боїться нинішня адміністрація Білого дому. Звісно, що є питання і до наших європейських партнерів. Ми бачимо що Німеччина по дипломатичних каналах передає свої невдоволення Північній Кореї. Тобто зараз йде активний процес у наших західних партнерів напрацювання рішення якою буде відповідь від західної коаліції", - стверджує Кузан.

Він зазначив, що Курська операція не лише відвернула загрозу наступу від Чернігова і Харкова, а й справила геополітичний вплив на лідерів найбільших світових країн.

"Виявилось, що в Путіна немає резервів для того, щоб ліквідувати цей Курський плацдарм. І увесь Ленінградський воєнний округ, все це угруповання військ "Север", яке мало б загрожувати НАТО, виявилося неспроможним здійснити витискання здавалось би невеликого угруповання наших військ на Курщині. Для цього були перекинуті бойові підрозділи з території України, а саме з півдня. Але й вони не змогли здійснити таку операцію, тобто вона провалилась", - нагадав Кузан.

Він підкреслив, що Курська операція показала, що росіяни не спроможні мобілізувати свої ресурси в потрібний час.

"Їм довелося залучати війська чужої диктаторської країни. Отже, Путін публічно мусить розписатися зараз в тому, що він не може проводити далі війну в такому темпі, в якому вона задана, і він не може досягнути своїх навіть мінімальних цілей - нагадаю, наразі росіяни ще не вийшли навіть до наших основних ліній оборони по кордону Покровськ-Мирноград. Ці кроки Путіна дуже чітко розцінюються лідерами і китайським, і бразильським, і Саудівської Аравії, що він не може досягати своїх політичних цілей з допомогою війни", - каже експерт.

Разом з тим, зазначив Кузан, реакція партнерів України на залучення військових КНДР все ж досить млява на цей час. "А ми бачимо з 2022 року, що відсутність жорсткої реакції партнерів завжди призводить до чергового витка ескалації. Зі свого боку Україна показує своїм прикладом як треба проводити мирну політику, тобто як потрібно уражати росіян, і що можна переходити оті всі червоні лінії і це точно не призводить ні до якої ескалації, а якраз навпаки", - додав він.

Чи будуть війська КНДР в Україні - що повідомлялося

Як повідомляв УНІАН, в ГУР України нещодавно заявили, що Північна Корея відправила в Росію 12 000 солдатів, зокрема елітні підрозділи спеціальних операцій.

Південнокорейська розвідка офіційно підтвердила переміщення військових КНДР в Росію. У Південній Кореї заявляють, що КНДР відправила в Росію кілька тисяч своїх військових та ізолює їхні сім'ї.

Раніше глава ГУР МОУ Кирило Буданов розповів, що Північна Корея в обмін на солдатів отримує від РФ ядерні технології та "системи запуску підводних ракет".

Сьогодні президент України Володимир Зеленський за підсумками доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського заявив, що 27-28 жовтня перші військові Північної Кореї будуть застосовані Росією в зонах бойових дій. Він наголосив, що це очевидний ескалаційний крок Росії і потрібна "принципова та сильна реакція лідерів світу".

Вас також можуть зацікавити новини: