колаж УНІАН, фото - 108 ОБр Сил ТрО ЗСУ, скриншот

Центр "Рубікон", який став відомий як один із найбільш боєздатних російських підрозділів безпілотних систем, зміг швидко масштабуватися завдяки людському й фінансовому ресурсам, розповів командир 429 окремого полку безпілотних систем "Ахіллес" Юрій Федоренко. Про це пише Liga.net.

На його думку, "Рубікон" є відповіддю росіян на українську "Лінію дронів". Мовляв, коли цей проєкт в Україні ефективно запрацював, росіяни на базі кожного угруповання військ за єдиною стандартизованою системою почали створювати підрозділи "Рубікону".

"Абсолютно очевидно, що коли штат масштабується - вони без проблем отримують людей. Була рота - бац! – став батальйон. Ми собі такого дозволити не можемо. Ми маємо танцювати, їздити на одноколісному велосипеді, жонглювати, проводити майстер-класи і повторювати: "Прийдіть, будь ласка, до нас, навчіться ефективно воювати! Ми допоможемо, забезпечимо, дамо техніку. Давайте захистимо державу разом!" - пояснив Федоренко.

Відео дня

Тим часом ворогу це вдається робити, каже військовий, шляхом "хабарів" для свого населення – адже громадян РФ, за його словами, по суті, "купують" на війну проти України за "нафтогазодоллари".

"Додатково на базі "Єдиної Росії" розгорнуто ряд осередків для молоді, де 16-17-річних хлопців і дівчат готують на пілотів. Вони вже понад 2000 підготували. Коли їм виповниться 18, їм дадуть гроші, вони підуть воювати проти України", - каже командир "Ахіллеса".

Він наголосив, що у "Рубікон" вливають "купу бабла" - там у пріоритеті забезпечення,  тож підрозділ отримує все найкраще, найновіше і найпрогресивніше.

"Війна – це математика. За числами стоять долі живих людей, горе сімей, зруйновані міста, зруйновані долі. Але, в першу чергу, це математика і числа. Основний капітал війни – це люди. Хто буде більше спроможний мобілізувати якісне поповнення війська - той матиме перевагу", – пояснив Федоренко.

За його словами, другий важливий ресурс, який вкладають у "Рубікон", - це гроші, що витрачаються на передову техніку, експерименти, дослідження, побудову центрів інновацій.

"Тому ніякої демонічної історії в "Рубіконі" немає. Вони мають пріоритет у комплектації якісним особовим складом - здоровими, молодими, технічно підкованими і готовими до виконання завдань. Вони мають пріоритетне вливання коштів і засобів. І вони не розпорошують сили на ряд завдань, як роблять піхотні або штурмові підрозділи. У них дуже вузьке коло операційних функцій. Вони мають прийти і блокувати певний район", – додав Федоренко.

Російський "Рубікон": що відомо

Як повідомляв раніше УНІАН, російський підрозділ "Рубікон" дуже ефективний. За словами волонтерки Марії Берлінської, він був створений буквально в серпні 2024 року і з того часу знищив тисячі одиниць нашої техніки та БПЛА, а ще вбив та покалічив чимало українських захисників. Берлінська розповіла, що зараз вони активно масштабуються, й восени в цьому підрозділі можуть воювати проти України 5000-6000 тисяч фахівців у злагоджених, забезпечених екіпажах. 

У вересні стало відомо, що цей елітний підрозділ РФ відправила під Покровськ. "Це достатньо небезпечний, досвідчений підрозділ безпілотних систем. І вони створюють дуже багато труднощів саме в плані логістики. Тобто їхня ціль – вони навіть не стільки працюють по передньому краю, як залітають в наш тил і намагаються вибивати логістику", - розповідав тоді старший офіцер комунікації 59 ОШБр БпС "Степові хижаки" ім.Якова Гандзюка Тарас Мишак.

Нещодавно у тимчасово окупованій Авдіївці Донецької області бійці ГУР знищили штаб "Рубікону", який розміщувався у напівзруйнованому будинку. У результаті удару було ліквідовано офіцерів і операторів безпілотників, розповіли в розвідці.

Вас також можуть зацікавити новини: