Вже восени ЗСУ зможуть зупинити наступ окупантів, - експерт / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Російсько-українська війна триває й Силам оборони треба завдавати якомога більше втрат окупантам, аби мати змогу перехопити ініціативу, розповів військовий експерт Олександр Мусієнко

"У нас зараз завдання в цій обороні, в якій перебувають українські сили – це мати змогу завдавати ворогу такі втрати в живій силі, які їм буде важко компенсовувати протягом місяця. І ми підходимо до цього. У травні ми ще не змогли, на жаль. Оскільки ворог зумів відновити свої сили та навіть трохи більше взяти. А от у червні, з прицілом на липень ми на цей вийдемо, щоб восени вже ворога зупинити. Щоб вони вже не мали можливість такого повзучого наступу", – пояснив Мусієнко в ефірі телемарафону.

Він також додав, що крім знищення особового складу ворога, Силам оборони важливо й формувати власні резерви, аби в подальшому мати можливість перехопити ініціативу на фронті. 

Відео дня

"У чому задум Росії – вони, діючи по всій лінії фронту, намагаються розмотувати наші резерви. А що таке резерв – це ті війська, які є, не безпосередньо у бойових діях, але чекають моменту, коли ворог здійснить помилку. Або коли ми створимо перспективи, аби на тій чи іншій ділянці перехопити ініціативу і витіснити ворога з певних рубежів", – додав Мусієнко.

Експерт також прокоментував російський наступ, який окупанти планували на кінець весни – початок літа 2024 року. За його словами, окупантам не вдалося реалізувати основні свої задачі й зараз вони вимушені застосовувати тактику "повзучого наступу". 

"Наступ на Торецьк – це індикатор того, що щось пішло не за планом. Цей напрямок і не розглядався, але ворог вирішив активізуватися і там. Адже зараз відбувається пошук. Глобально, був задум, що їм вдасться наступ на Харківщині. Далі будуть атаки на інших напрямках, оскільки ворог думав, що їм вдасться розтягнути наші сили. Але все свідчить про те, що плани не вдалися", – пояснив Мусієнко.

Російсько-українська війна: важливі новини

Напередодні Генштаб оновив дані про втрати окупантів під час повномасштабної війни. За цей час ворог втратив вбитими та пораненими 531 980 осіб, а також перетнув позначку у 8 тисяч танків.

За інформацією Politico, США вже вдруге послабили свої обмеження і дозволили Україні використовувати американську зброю для ураження будь-яких російських сил, що атакують через кордон, а не лише тих, що перебувають поблизу Харківщини.

Вас також можуть зацікавити новини: