Коваленко пояснив, що могло "прилетіти" по пляжу в окупованому Криму / колаж УНІАН, фото Getty Images, скріншот

Удар по пляжу в тимчасово окупованому Криму було здійснено не ракетою ATACMS. Знайдені там уламки можна ідентифікувати як елементи російської зенітної керованої ракети 9М330, заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. 

"У цьому випадку, якій стався у Севастополі, є дуже цікавий момент. Росіяни не опублікували жодного доказу того, що було використано якусь українську ракету", – наголосив він в ефірі телеканалу "Еспресо". 

Він зазначив, що було опубліковане одне фото – за ним можна встановити, що на голови росіян у Криму впала зенітна керована ракета 9М330 ЗРК "ТОР-М2" малого радіуса дії 15 км. Примітно, що це російський комплекс і російська ракета. 

Відео дня

"Куди вона стріляла, по чому її запускали, це невідомо. Росіяни заявляли, що українською стороною було використано ATACMS. Однак, якщо був використаний ATACMS, то доведіть. Де відповідні елементи цієї ракети, яка, умовно кажучи, впала на пляж? І якщо ми говоримо про ATACMS і те, скільки там було людей, то це б була кривава баня, а не та кількість загиблих та поранених, про яку заявляють росіяни. Бо ATACMS – дуже потужна зброя, яка знищує повністю роту, коли окупанти вишукуються для нагородження десь у Луганській області. Туди прилітає ATACMS і цієї роти нема. Отже, впала російська зенітна керована ракета 9М330", – наголосив він.

Коваленко звернув увагу і на нещодавнє збиття російськими силами ППО гелікоптера К-29 окупантів у Криму. 

"Тобто або у них не працює система "свій-чужий", або система вже загально починає глючити, або там настільки нервова ситуація серед операторів цих систем, що вони вже панічно реагують на якусь загрозу, яка до них наближається, тому запускають позаштатно ракети. А у цієї ракети, коли вона не знайшла свою ціль, спрацювала система самознищення і вона впала на голови росіян. Ось що сталося", – констатував військово-політичний оглядач. 

Удар по пляжу в Криму

У неділю, 23 червня, російська ППО збила ракету над Севастополем ракету. ЇЇ уламки впали на пляж, де відпочивали люди. В РФ повідомляли, що внаслідок роботи ППО загинули 4 осіб, понад 150 – постраждали. 

Водночас аналітики американського Інституту вивчення війни заявили, що Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у тимчасово окупованому Криму.  

Вас також можуть зацікавити новини: