Битва за Донбас триває / фото Міністерство оборони України

Перелом у війні з Росією може настати уже в середині осені 2022 року, коли Україна отримає військову допомогу з ленд-лізу.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів військовий експерт та аналітик Петро Черник.

"Великих сил, щоб здійснювати повноцінні контрнаступальні операції з проривом до 10-15 км, противник не має. Але є стара східна військова мудрість: війна – шлях обману. І створення враження, що в одному місці концентруються війська, а в іншому може статися справжній удар – це основа основ будь-якого оперативного військового мистецтва", – пояснив експерт, відповідаючи на питання про те, як ЗСУ на сході скористатися перекиданням військ РФ на південь.

Відео дня

Він переконаний, що східний плацдарм для окупантів більш пріоритетний. Вони оголосили визнання так званих ЛДНР, а значить вийти на адміністративні кордони Донецької області їм необхідно до початку сезону дощів, який не дозволить рухатися важкій техніці.

Отже, замикати ці межі – їхнє стратегічне завдання.

"Згадаймо, що найбільші їхні успіхи – Сєвєродонецьк та Лисичанськ – були понад місяць тому. Далі вони суттєво просунутися не змогли. Якість українського опору зростає з кожним днем дедалі більше. На мою думку, переломний момент може настати тоді, коли ми матимемо хорошу якісну авіацію. Її ми можемо отримати за ленд-лізом десь на середину осені", – сказав Черник.

Раніше президент України Володимир Зеленський зазначав, що на Донбасі продовжуються жорстокі бої. Зокрема, найгарячіші точки фронту на цьому напрямку - без змін - Авдіївка, Мар'їнка, Піски, Бахмут, увесь відповідний напрямок.

Як зазначали у звіті ISW, окупанти намагаються відвернути українські сили від контратак на півдні, атакуючи райони Бахмута і Сіверська в Донецькій області. 

Проте, радника глави Офісу президента Олексій Арестович заявляв, що нинішні темпи просування російських військ в Донецькій області не дозволять взяти Бахмут, Сіверськ та інші міста.

Вас також можуть зацікавити новини: