Спершу треба потопити Кримський міст / колаж УНІАН, фото скриншот, 14 ОМБр імені князя Романа Великого

Повернути окуповані українські території, які зараз перебувають під контролем РФ, можна лише силою та військовим шляхом і жодних дипломатичних шляхів не існує, заявив військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник у коментарі 24 каналу.

"Однак є складне питання – як відвоювати Донбас. Річ у тім, що, наприклад, Крим у воєнному сенсі не так складно відбити. Його можна "задушити". Для цього треба потопити Кримський міст та вантажні судна, які можуть довозити в Крим усе, що потрібно ворогу. Якщо пробитися до Північного Приазов'я, "задушити" ракетами AGM-158 JASSM, чи F-16 збивати все, що туди рухається – не так уже і складно їх "додушити". Так можна дійти до старої лінії розмежування", - сказав Черник, коментуючи слова очільника ГУР Кирила Буданова про повернення півострова. 

Водночас він наголосив, що з Маріуполем там не пройде, а з Донбасом буде ще складніше. Для цього, аби це реалізувати, потрібно все раціонально осмислити. 

Відео дня

"Чи почався шлях виходу з цієї фази бойових дій? Я дуже коректно висловлююся – з цієї фази бойових дій точно почався. Це – так звана Швейцарія. Буде другий раунд на осінь. Рано чи пізно знайдуть формулу призупинення, 100%", – наголосив полковник запасу.

Також Черник підкреслив, що повноцінно війна закінчиться лише тоді, коли Росія рухне як держава. За його словами, це станеться не швидко, але точно буде в історичному майбутньому. 

Інтерв'ю Буданова - ключові заяви

Як раніше писав УНІАН, під час свого інтерв'ю західним ЗМІ Буданов заявив, що війна не вплине на РФ, доки вона локалізована в Україні. Саме тому, війну потрібно переносити на територію ворога. 

Крім того, розвідник оцінив ситуацію на фронті. За його словами, ЗСУ зроблять все можливе, аби Росії не вдалося прорвати східний фронт, а така напружена ситуація триватиме ще близько місяця. 

Вас також можуть зацікавити новини: