Поки що Україні заборонено стріляти навіть з американських гармат по росіянах по той бік кордону / фото facebook.com/CinCAFU

Повільне надходження зброї від США та накладені обмеження на її використання демотивують українців та призводять до територіальних втрат на фронті на тлі невпинного російського наступу, зокрема під Харковом. Про це пише New York Post.

"Зараз росіяни мають ініціативу по всьому театру. Вони диктують місце, час, інтенсивність і темп військових дій. Українці залишилися на задньому плані і змушені реагувати", — сказав The Post Джордж Баррос, керівник "російської" групи американського Інституту вивчення війни.

Як зауважує автор публікації, щойно анонсований новий пакет американської допомоги на 275 мільйонів доларів може бути занадто малим і занадто зпізнілим зогляду на піврічну паузу у поставках.

Відео дня

"Ця затримка дорого коштувала, змусивши Україну поступитися додатковою територією, водночас створивши моральну кризу для добровольчих збройних сил країни", – йдеться у публікації.

Як зазначив вище згаданий Джордж Баррос, торік у травні подібних проблем із набором добровольців у ЗСУ не було, адже українці зберігали високий бойвий дух і мали надію на перемогу.  Ця надія зникла через серію територіальних втрат і затримки західної допомоги.

"[Українські сили] почуваються покинутими. Моральний дух низький, вони не відчувають підтримки. Вони знають, що округ Колумбія (Вашингтон – УНИАН) обмежує їхню здатність захищатися. Вони не в захваті від того, щоб воювати, тому що розуміють, що є дефіцит матеріалів, що немає гарантії, що вони будуть оснащені, озброєні та навчені належним чином", – каже Баррос.

На думку аналітика, поточних американських поставок зброї та боєприпасів навряд чи буде достатньо, щоб Україна могла розпочати ефективні контрнаступи проти Росії. Експерт переконаний, що Вашингтон має кардинально переглянути своє ставлення до підтримки України.

"Ми даємо їм достатньо, щоб уникнути катастрофи, коли ситуація стає дуже жахливою, але цього недостатньо. Поки ми проводимо політику, яка свідомо зв’язує українцям руки за спиною, доки ми надсилаємо допомогу у спосіб, який грає на руку російському командуванню, ми не дозволяємо українцям досягти успіху", – каже Баррос.

Заборона на удари по РФ: останні новини 

Як писав УНІАН, США можуть дозволити Україні завдавати ударів по військових об’єктах на території РФ американською зброєю. Рішення, ймовірно, ухвалять під час Вашингтонського саміту Організації Північноатлантичного договору (НАТО), який відбудеться влітку, вважає член Атлантичної ради Юрій Романюк.

Також ми розповідали, що низка офіційних осіб Заходу включно із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом розкритикували існування заборони на західною зброєю по території РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: