Якщо Україні і дозволять наносити удари то території Росії, то виключно по військових об'єктах / фото Getty Images

США можуть дозволити Україні завдавати ударів по військових об’єктах на території РФ американською зброєю під час Вашингтонського саміту Організації Північноатлантичного договору (НАТО). Про це заявив голова ГО "Україна в НАТО", член Атлантичної ради Юрій Романюк в ефірі КИЇВ24.

На його думку, Вашингтонський саміт НАТО буде рубіконом в цьому питанні.

"Мені здається, що все ж таки під тиском багатьох країн вони (США) будуть змушені. На самому саміті в Вашингтоні - та обстановка і атмосфера, які там будуть, присутність Зеленського, української делегації, все ж таки, тиск на США, - і Вашингтон повинен все ж таки ухвалити остаточне рішення", - заявив експерт.

Відео дня

При цьому, Романюк підкреслив, що якщо Україні і дозволять наносити удари то території Росії, то виключно по військових об'єктах.

"Рішення, безумовно, не буде у формі піару, Байден не буде, перебуваючи в стадії своєї президентської кампанії публічно заявляти, що ми санкціонуємо Україні нанесення ракетних ударів по території РФ. Ні. Байден, скоріш за все, взагалі не буде світитися з жодними заявами. Напевно, за кулісами Блінкен чи віце-президент США скажуть Зеленському, що ми закриваємо на це очі, робіть, що хочете, але виключно по військових об'єктах. Хочеться в це вірити", - підкреслив голова ГО "Україна в НАТО", член Атлантичної ради.

Саміт НАТО у Вашингтоні

Наступний саміт відбудеться у Вашингтоні (округ Колумбія, США), 9-11 липня 2024 року.

Раніше президент України Володимир Зеленський озвучив очікування від саміту.

"Вже на цьому етапі можна сказати впевнено: саміт у Вашингтоні може стати моментом сили для Альянсу, або ні. Саме там вирішиться, чи буде у ворога Альянсу можливість накладати вето на посилення НАТО. І це вирішується саме у питанні щодо України", - сказав Зеленський.

Президент України переконаний, що Київ заслуговує на запрошення в НАТО, зокрема, завдяки українській силі, захисту спільних цінностей і значенню для майбутнього усього євроатлантичного простору.

Зі свого боку, генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявив, що країни НАТО навряд чи дійдуть консенсусу щодо запрошення України в Альянс на липневому саміті у Вашингтоні.

Нещодавно під час виступу перед комітетом Палати представників у закордонних справах держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Вашингтон не схвалював ударів американською зброєю по території Росії. Проте Україні доведеться ухвалювати свої власні рішення.

Вас також можуть зацікавити новини: