Інструктор мінометників вважає, що Україні потрібно вчитися не лише на своїх помилках, а й на успіхах / фото Новинарня

Офіцер Сил територіальної оборони ЗСУ та інструктор мінометників Сергій Молодід вважає, що армія РФ вчиться швидше за українських військових. За його словами, у Росії для навчань постійно видають методички та посібники, які є актуальними. 

"У "совковій" Росії, наскрізь авторитарній, інший підхід. Вони регулярно видають рекомендації, методички і посібники по зовсім свіжому досвіду. Роблять книжечки, в яких розкривають своїм бійцям нашу тактику і рекомендації по протидіях. Противник гнучкий. У них є найманці ПВК, які воюють, як хочуть. У них є цифрові "Мотороли" - звідки вони їх взяли?! FPV-напрямок розвивається просто катастрофічними темпами…", - зазначив інструктор в інтерв'ю "Новинарні".

Він розповів, як нещодавно спілкувався з командиром мінометної батареї на напрямку Часового Яру, який розповів, що зброя не надається у потрібній кількості. 

Відео дня

"Він каже: "Дайте нам 100 мін на день, і ворог буде зупинений". А знаєш, скільки їм дають? Десять мін на день бою! Як їм виконувати поставлені задачі? Десять мін - це дві-три цілі, не більше", - пояснив Молодід. 

За його словами, ключовим фактором на війні також є відсутність аналізу проведених дій. Військовий вважає, що його варто проводити не лише у випадку провальних операцій, а й успішних. 

"У підрозділах уже всі налаштували роботу через "Старлінк", "Кропиву", стріми, дрони і таке інше. Але хто тепер пам’ятає, що робити, якщо це не працюватиме? Звикати до зручних технологій легко… Ворог знає про цю перевагу. І буде робити дії для того, щоб її нейтралізувати. А що ми робитимемо, коли ворог нейтралізує цю перевагу? От у 2022 році ми мали перевагу в дронах, скидах і "Кропиві". А що зараз? Тепер у росіян перевага по дронах, і свій "Репей" для арти вони вже розробили теж", - додав інструктор.

Військовослужбовець пояснив, що ЗСУ втрачають перевагу через те, що не аналізують свої слабкі та сильні сторони, однак все ж є підрозділи, які розробляють "план Б", проте їх мало.

Крім того, ще однією проблемою є командування та відсутність кризової комунікації. Військовий припустив, що вище керівництво не хоче слухати та чесно спілкуватися з підлеглими, якщо щось йде не так.

"Всі бояться доводити начальникам погані новини. Менталітет, не бажання вчитись, визнавати помилки, совкові традиції - причини, чому аналіз проведених дій у нас не працює. Хоча методику аналізу проведених дій затвердили на рівні наказу ГШ ще у 2017 році (наказ №4 від 04.01.2017). Треба вміти визнавати проблеми і власні помилки, чути підлеглих, вміти оцінити ситуацію і приймати адекватні рішення. А не кричати матом на підлеглих щодня. Підлеглі мають не боятися командира, а боятися підставити командира. А в нас офіцери по закутках ховаються, коли командир в коридорі стоїть, щоб на очі не попадатись зайвий раз. Звісно є адекватні, але їх відсотків 20 від усіх…", - зауважив він. 

Підготовка українських військових

Водночас раніше військовий Третьої штурмової бригади із позивним "Істок" заявив, що за кордоном не зможуть так навчити військових, як це роблять українські інструктори з бойовим досвідом.

"Але якщо говорити про більш розширену підготовку - саме базову загальновійськову підготовку, - навчати повинні наші інструктори, які мають бойовий досвід. Крапка. Скоріш за все держава це робить (відправляє на навчання за кордон) для того, щоб розвантажувати безпосередньо навчальні центри, які є в нас у країні, тому що в них також не необмежені можливості в цій роботі", - пояснив воїн.

Також повідомлялось, що до України прибув перший іноземний інструктор. Це перший офіцер льотного складу Військово-повітряних сил Греції, який допомагатиме українцям з використанням F-16. 

Вас також можуть зацікавити новини: