
За кордоном не зможуть надати такий рівень загальновійськової підготовки, який надають наші інструктори з бойовим досвідом. Про це заявив в інтерв'ю Українській правді військовий Третьої штурмової бригади із позивним "Істок".
"Треба дивитися в корені цього всього. Я не буду в якісь там великі перспективи заходити, буду дивитися на своєму рівні. Загалом є проблема в тому, що нам потрібно змінювати передвійськову агітацію для того, щоб люди розуміли, куди вони насправді йдуть. Треба, щоб Нацспротив та інші організації активно працювали над підготовкою молоді. Але це повинна випрацьовувати держава зі своєї сторони. Для того щоб молодь, перед тим як піти в армію, могла отримати хоч якесь розуміння, що їх там чекає", - заявив він.
За його словами, потрібно знижувати мобілізаційний вік, тому що молодь – це ті люди, які справді будуть мати бажання воювати, здоров'я і якусь мотивацію для цього. Але молодь треба розвивати.
"Щодо проблеми підготовки у військах загалом – я не можу сказати за інші навчальні підрозділи, можу сказати тільки за свій. Але ми постійно працюємо над тим, щоб покращувати рівень підготовки. Тут є проблема і в якомусь напрямку логістики, є проблема в напрямку того, що не вистачає інструкторів. Коротше, це комплекс проблем, можна окрему дисертацію писати. Люди, які проходили навчання, часто скаржаться на те, що не вистачає БК, а також практичних занять. Друга проблема – це навчання за кордоном, тому що насправді рівень підготовки в різних країнах відрізняється", - зауважив боєць.
Він підкреслив, що є базисні речі, які можуть надавати за кордоном, і вони завжди майже всюди однакові.
"Але якщо говорити про більш розширену підготовку – саме базову загальновійськову підготовку, – навчати повинні наші інструктори, які мають бойовий досвід. Крапка. Скоріш за все держава це робить (відправляє на навчання за кордон) для того, щоб розвантажувати безпосередньо навчальні центри, які є в нас у країні, тому що в них також не необмежені можливості в цій роботі", - наголосив військовий.
За його словами, в будь-якому випадку інструктор, який не має актуального досвіду ведення повномасштабної війни, не може дати тобі хороші знання.
"І якщо це за кордоном, неважливо де, вони не зможуть дати той рівень, який можуть дати наші інструктори з бойовим досвідом при правильному підході. Ми ведемо бойові дії, ми воюємо як держава уже більше ніж 10 років. У нас люди справді мають розуміння, що таке війна, що таке обстріли, як ведуться бої в посадках, як ведуться бої в місті, які є нюанси. Тобто це не просто методичка, написана з того, що ми колись там мали. Це актуальний досвід того, що роблять русаки, коли вони безпосередньо працюють у місті або в посадках, що робимо ми, які самі найкращі варіанти, як менше всього шансів загинути. Це різношерстна абсолютно тема. Повинні, ще раз кажу, навчати наші інструктори. Не зможуть дати іноземні інструктори такий досвід", - пояснив "Істок".
Крім того, він додав, що не вистачає БК для навчальних центрів.
"Я не можу казати якісь кількості або конкретизувати цю проблему, тому що це більше для службового користування дані. Але ця проблема є, і це рівень безпосередньо вже командувача, главкома, їм потрібно про це думати", - зазначив військовий.
F-16 та інше озброєння для України - подробиці
Як повідомляв УНІАН, начальник авіації Командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов розповів, яке озброєння отримає Україна разом з західними винищувачами F-16 та наскільки це підвищить ефективність ударів ЗСУ по окупантах.
Зокрема, він зазначив, що надходження F-16 підвищить ефективність і HARM, і JDAM, і загалом авіаційних боєприпасів, які зараз використовуються. "Ми сподіваємося, що так і буде. По тих тактико-технічних характеристиках, які нам повідомляють, є серія літаків, в яких саме HARM будуть застосовуватись завдяки тим сенсорам, які є в літаку.