Один з Хаммерів не видно за матеріалом-невидимкою / скріншот

Канадська компанія Hyperstealth Biotechnology з Ванкувера створила і запатентувала тонкий матеріал, який забезпечує "квантову невидимість".

Про це повідомляється в прес-релізі компанії.

Читайте такожBusiness Insider: Вчені винайшли спосіб перетворити очі солдатів на прилади нічного бачення

Матеріал здатний робити деякі речі за собою майже повністю невидимими, при цьому не маючи джерела живлення. Конструктори розраховують, що в майбутньому одяг з такого матеріалу будуть використовувати військові та поліція.

Канадська компанія розробляє спеціальні камуфляжні однострої, які використовуються в арміях США, Індії, Йорданії, ОАЕ, Канади, Словаччини, Нової Зеландії. Основи для "тканини з невидимістю" були закладені ще у 2010-му, а зараз технологія була представлена широкій публіці. Раніше в ній висловлювали зацікавленість армії Британії та США.

У прес-релізі міститься інформація про особливості роботи футуристичного матеріалу. Гай Крамер, президент Hyperstealth і винахідник "тканини невидимості", подав чотири патентні заявки на технології, що забезпечують її роботу:

1. "Квантова невидимість". Головна технологія, на якій будуються всі інші. Схожий на пластик матеріал, що забезпечує "невидимість". Промені світла, потрапляючи в мікроскопічні лінзи, розсіюються і змиваються, і все, що знаходиться на певній відстані позаду матеріалу, стає невиразним. Новий вид пластику не тільки згинає промені у видимому спектрі, але також в ультрафіолеті і інфрачервоному світлі.

2. "Підсилювач сонячних панелей". Використання такого ж матеріалу в форматі дзеркала, що допомагає направляти сонячні промені, дозволяє потроїти "вихлоп" звичайної монокристалічної панелі.

3. "Система з дисплеєм". Патент описує технологію, що дозволяє використовувати матеріал разом з проектором, щоб досягти унікального ефекту. Особливості матеріалу дозволяють відображати світло так, що видима частина зображення залежить від того, де знаходиться людина.

4. "Лазерне розсіювання, відхилення, маніпуляція". Останній патент описує девайс для розщеплення світла лазера. Один промінь розділяється на 3 888 000 маленьких променів. Це можна комбінувати з системою LIDAR (обробка інформації про віддалені об'єкти, в тому числі за допомогою лазерів) – щоб допомагати машинам з автопілотом при навігації в небезпечних погодних умовах.

Як повідомляв УНІАН, в інтересах збройних сил США розробляється технологія зниження теплового випромінювання, яку можна буде застосовувати для підвищення малопомітності піхоти і бронетехніки.