Застосування 3-тонних бомб росіянами стає системним / колаж УНІАН, фото Вікіпедія, скріншот з відео

Російсько-українська війна триває й РФ почала застосовувати по українських позиціях новий тип бомби – ФАБ-3000.

"Якщо говорити про застосування ФАБ-3000, то єдиний фактор, який був зафіксований – пропагандистський. Він має зокрема елементи психологічного тиску і спрямований на деморалізацію. Варто розуміти, що 3000 – це загальна вага, а бойова частина вибухівки там – 1200 кг. Це спричиняє вагоме руйнування. Особливість цих бомб у тому, що сам корпус і сама вага бомби – вона вже сама покликана руйнувати. Вона руйнує бетон, вже є надзвичайно небезпечною. А додати до цього вибухівку – ну ми самі розуміємо", – розповів в ефірі телемарафону військовий експерт Олександр Мусієнко.

За словами експерта, регулярне використання цих бомб Росією залежатиме від двох факторів – кількості виготовлених ФАБ-3000, та можливостей України боротися з носіями цих бомб.

Відео дня

Також, експерт відреагував на інформацію про частковий відвід російських військ на деяких позиціях у Харківській області. На його думку, росіяни можуть це робити для того, щоб завдавати більше ударів по українських позиціях новими бомбами та таким чином просто знищуючі міста. Однак, експер вважає, це наврядчи допоможе Росії. 

"Такий варіант теж є можливим. Але для цього російським військам треба відходити та відводити свій контингент, з втратою позицій і перетворенням Вовчанська в суцільну сіру зону. На що на зараз вони навряд готовий. І це тимчасовий захід, він нічого не змінює довгостроково. Там усе одно будуть бої. Це не змінює того, що з часом, коли Україна посилиться літаками та додатковими системами Patriot, можна буде витісняти їх звідти", – пояснив Мусієнко.

ФАБ-3000 на озброєнні РФ: що відомо

У березні російське Міноборони повідомило, що в Нижегородській області з початку року масово виготовляють тритонні авіаційні бомби ФАБ-3000. У червні стало відомо про перше використання цієї бомби – росіяни скинули її на село Липці в Харківській області.

Якість такої бомби проаналізував Forbes. Видання відзначило, що такий боєприпас може бути не дуже аеродинамічним. Згідно з даними Fighterbomber, FAB-3000 завдає вибухової шкоди на відстань понад 180 м і розкидає смертоносні осколки на понад 1000 м. Промазати такою бомбою на 10 метрів при цьому вважається "відмінним" результатом.

На думку військового експерта Олександра Коваленка, застосування 3-тонних бомб з боку окупантів стає системним і регулярним. На його думку, це несе пряму загрозу оборонним укріпленнями України.

Вас також можуть зацікавити новини: