Росіяни знайшли нове застосування старим бомбам / фото wikimedia.org

Україні терміново потрібні системи ППО великого радіусу дії - понад 100 кілометрів. На фронті намічається велика проблема з російськими керованими авіабомбами, заявив військовий експерт Олександр Коваленко.

"Західним партнерам України слід усвідомити екстремальність ситуації. Керовані авіаційні бомби росіян це проблема, яку слід вирішувати якомога швидше!" - вважає він.

За словами Коваленка, росіяни поставили на поток виробництво зйомних модулів управління і корекції для вільно падаючих авіабомб. Завдяки цим пристосуванням звичайні бомби перетворюються в дешевий замінник крилатих ракет. Скинута з літака така авіабомба не падає відразу вниз, а летить на десятки кілометрів до зазначеної точки.

Відео дня

"Ці модулі ненадійні і часом відлітають під час скидання бомби, але старих радянських бомб у Росії дуже багато. Навіть ненадійність модулів, компенсується масовістю матеріалу", - попереджає експерт.

Він зазначив, що засобам ППО важко боротися з керованими бомбами – простіше збивати власне літаки. Але для цього потрібні далекобійні ЗРК, тому що керовані авіабомби росіяни скидають за десятки кілометрів від фронту – в глибині контрольованої ними території, де не дістає українська ППО.

"Україні потрібні не просто ЗРК Patriot і SAMP/Т, а саме ракети до них в модифікації з дальністю ураження цілей 100+ км. Але, одними тільки ЗРК не обійтися, оскільки вони не зможуть закрити необхідні ділянки. Тобто, повертаємося до авіаційного питання. Саме західного зразка авіація з ракетами класу "повітря-повітря" з дальністю ураження 100+ км може вирішити цю, наростаючу як сніжний ком проблему", – вважає Коваленко. 

Поставки систем ППО і літаків - останні новини

За словами спікера Повітряних сил Юрія Гната, Україна отримає перші комплекси ППО Patriot "після Великодня". Коли конкретно настане цей момент – навесні або вже влітку – поки не розкривається.

Водночас військові експерти наполягають на необхідності постачання Україні бойових літаків. Відставний військовий льотчик Роман Світан зазначає, що всього пара літаків F-16 з ракетами, які можуть діставати на 150-180 кілометрів, відігнали б російські літаки.

Вас також можуть зацікавити новини: