Морський дрон "Magura V5" показав себе найефективніше під час бойових завдань / фото УНІАН, Олександр Синиця

Український дрон Magura V5 знищив найбільшу кількість кораблів ворога за час повномасштабного вторгнення РФ. Такого висновку дійшли польські науковці, які опублікували результати дослідження найефективніших морських дронів у російсько-українській війні, передає науковий польський журнал "Political Science and Security Studies Journal".

У межах дослідження науковці провели аналіз впливу використання безпілотних морських дронів на безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні та визначили найрезультативніший морський дрон. 

Дослідження показало, що під час війни українські морські безпілотники завдали ударів по 22 військових кораблях РФ, серед яких 8 було знищено. Крім того, дрони "Микола" та "Мамай" уразили два кораблі, Sea Baby - чотири кораблі, Magura V5 - 14 кораблів, 8 з яких було повністю знищено.

Відео дня

Зазначається, що дослідники спиралися на відкриті джерела. Під час роботи вони натрапили на такі українські та російські морські дрони: "Микола", Magura V5, "Мамай", Sea Baby, "ТОЛОКА TLK-150", "Марічка" - українського виробництва. Щодо російських, то наразі є лише єдиний, який відомий, під назвою "Одуванчик".

Що відомо про морський дрон Magura V5

Magura V5 (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus) є українським безпілотним надводним дроном, який використовується для розвідки та знищення російських цілей. Зазначається, що цей БпЛА використовує Головне управління розвідки Міноборони України, зокрема спецпідрозділ "Group13".

Станом на сьогодні Magura V5 є першим у світі морським дроном, який має підтверджені та повністю знищені цілі в умовах війни. Зокрема українська розвідка підтвердила та визнала такі цілі: 

  • розвідувальний корабель "Иван Хурс" (пошкоджено 24 травня 2023 року);
  • патрульний корабель "Сергей Котов" (пошкоджено двічі - 24 липня і 13 вересня 2023 року);
  • десантний катер "Д-144 Серна" (потоплено 11 листопада 2023 року разом з "БТР-82" на борту);
  • десантний катер "Д-295 Акула" (потоплено 11 листопада 2023 року);
  • ракетний катер "Ивановец" (потоплено 1 лютого 2024 року);
  • великий десантний корабель "Цезарь Куников" (потоплено 14 лютого 2024 року);
  • патрульний корабель "Сергей Котов" (потоплено 5 березня 2024 року разом з гелікоптером "Ка-29");
  • два швидкісних катери спеціального призначення "РИФ-75" (знищено 6 травня 2024 року).

Також під час масштабної атаки на катери КС-701 "Тунец" 30 травня 2024 року дрони пошкодили три такі судна, а одне було знищено. 

Українські морські дрони - останні новини

Раніше представник Головного управління розвідки Міністр оборони України Євген Єрін розповів, чи може дрон Magura V5 працювати в Азовському морі. За його словами, все залежатиме від обстановки та умов.

"Будь-яке застосування Magura це не лише саме бойове застосовування, а це цілий комплекс заходів, необхідних для успішного виконання завдань. І від виконання кожної складової цього комплексу залежить те, де і як зможе спрацювати наш дрон", - пояснив він. 

Також повідомлялось, що морські дрони SeaBaby дистанційно підірвали чотири російські судна. Налякані рейдами морських дронів, російські окупанти побудували більші загородження на вході в Севастопольську бухту, тому українці придумали альтернативні операції - встановлення морських мін.

Вас також можуть зацікавити новини: