
Україна зараз виробляє в рази більше артилерії, ніж Франція і Німеччина разом. Про це в етері "Українського радіо" сказав Павло Нарожний, засновник Благодійної організації "Реактивна пошта" та військовий експерт.
Він зауважив, що більшість зброї, яку зараз виробляє Україна, – це "Богдана". Мова про самохідні артилерійські установки та причепні.
"За попередній рік Україна виготовила 350 одиниць. 50 гармат – це одна окрема артилерійська бригада. Тобто можна оцінити масштаб. Це в рази більше, ніж виробляє Франція і Німеччина разом узяті. Ніхто з наших союзників не виробляє таку кількість артилерії", – наголосив експерт.
Натомість, підкреслив він, в Росії дуже погана ситуація зі стволами. Адже після того, як союзники України запровадили санкції на хром (складова для виробництва стволів), а Казахстан припинив постачати його до Росії, країна-агресорка, за оцінками Головного управління розвідки Міністерства оборони України, планує виробляти 300 стволів на рік.
"Це дуже мало. Один ствол, у найкращому випадку, може зробити 10 тисяч пострілів. 300 стволів на 10 тисяч пострілів – це 3 мільйони пострілів за рік. Це теоретичний максимум. Все залежить від того, яким снарядом стріляють, з яким порохом тощо", – сказав Нарожний.
Водночас, зазначив він, до наших 350 "Богдан" нам необхідно виробити в рази більше стволів:
"Ми самі виробляємо верстати. У РФ такого виробництва немає. Тому росіяни по всьому світу шукають артилерію, купують північнокорейські снаряди і навіть готові брати екзотичні калібри".
Крім того, на запитання про те, чи наважиться президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп надати Україні ракети Tomahawk, і коли це може статися, Нарожний висловив думку, що "врешті-решт ми дотиснемо Трампа і хоча б лімітовану кількість, до 100 штук, ми зможемо отримати".
Зброя для України: ви могли це пропустити
Раніше Оборонне об’єднання Czechoslovak Group (CSG) офіційно повідомило про початок ліцензійного виробництва артилерійських боєприпасів калібрів 155 міліметрів та 105 мм на потужностях компанії "Українська бронетехніка".
У CSG підкреслили, що це – один з перших випадків, коли західна компанія успішно перенесла виробництво великокаліберних боєприпасів в Україну.
Оголошена початкова потужність – 100 тисяч снарядів калібру 155 мм та 50 тис. снарядів калібру 105 мм.