Презентація Туреччиною нової міжконтинентальної ракети спричинила скандал, - FT

Урочиста презентація Туреччиною своєї нової міжконтинентальної балістичної ракети обернулася скандалом. У рекламному ролику, створеному за допомогою штучного інтелекту, було показано, як ракета завдає удару по США, пише Financial Times.

Ракета "Йилдиримхан" була представлена на оборонній виставці SAHA 2026 у Стамбулі. Заявляється, що вона здатна долати відстань у 6 000 км з боєголовкою вагою 3 000 кг зі швидкістю, що до 25 разів перевищує швидкість звуку.

Однак у багатьох експертів виникли питання щодо реальних можливостей ракети, оскільки під час презентації відвідувачам виставки показували відеоролик, створений за допомогою штучного інтелекту. Більше того, у ролику ракета вражала ядерні об’єкти та інші цілі, які, судячи з усього, знаходилися на території США.

Відео дня

У виданні зазначили, що Америка знаходиться далеко за межами офіційної дальності польоту ракети. Турецькі чиновники пізніше визнали, що робочий прототип "Йилдиримхан" ще не побудований для проведення випробувань.

"Ми маємо намір використовувати її виключно з метою стримування. Однак, якщо виникне така необхідність, нехай ніхто не сумнівається, що ми застосуємо її без вагань і найбільш ефективним чином", – заявив міністр оборони Туреччини Яшар Гюлер.

У виданні додали, що представники оборонних відомств інших країн, промисловості та військові аналітики незабаром засумнівалися в реальних можливостях цієї ракети.

"Це переоцінка. Оборонна промисловість Туреччини має багато можливостей і швидко вдосконалюється, але поки що не досягла такого рівня", - сказав журналістам представник оборонного відомства однієї із західних країн.

Експерт з ракет з Університету Осло в розмові з журналістами також заявив, що можливості ракети "Йилдиримхан" викликають сумніви.

Туреччина стає одним з найбільших експортерів зброї у світі

Незважаючи на проблеми з новою ракетою, у виданні визнали, що Туреччина в останні роки перетворилася на досить великого експортера зброї та ключового партнера в процесі переозброєння Європи. У той час як Європа з трудом постачала зброю Україні та поповнювала виснажені оборонні запаси, з заводських конвеєрів сходили турецькі бронемашини, військові кораблі, безпілотники та боєприпаси.

У виданні нагадали, що компанія Baykar, очолювана Сельчуком Байрактаром, зятем президента Реджепа Тайїпа Ердогана, є одним зі світових лідерів у виробництві дронів з ШІ та партнером італійської компанії Leonardo у спільному підприємстві. Минулого року Іспанія придбала 30 літаків Hürjet у Turkish Aerospace для навчання своїх бойових пілотів у партнерстві з Airbus.

Нова міжконтинентальна ракета Туреччини – що відомо

Нагадаємо, що Міноборони Туреччини представило міжконтинентальну балістичну ракету "Йилдиримхан" на міжнародній виставці оборонної, авіаційної та космічної промисловості SAHA 2026 у Стамбулі. Розробка створена науково-дослідним центром відомства і була продемонстрована в рамках презентації нових зразків оборонної продукції.

Заявляється, що ракета здатна розвивати швидкість від 9 до 25 Махів. Вказується, що такі характеристики дозволяють їй долати існуючі системи протиповітряної та протиракетної оборони.

Ракета використовує рідке паливо на основі тетраоксиду азоту та оснащена чотирма ракетними двигунами. Повідомляється, що вона може нести боєголовку масою близько 3000 кг. Також зазначається, що рідинна схема та заявлене корисне навантаження виділяють систему серед аналогічних розробок.

Вас також можуть зацікавити новини: